Nurten öğretmen Romanya’da konuştu

Küresel Ödüle aday gösterilen ilk ve tek Türk öğretmen olan Samsun’un Ayvacık ilçesinde öğretmenlik yapan Nurten Akkuş, Romanya’da düzenlenen olan uluslararası eğitim konferansına katılarak konuşma yaptı

Nurten öğretmen Romanya’da konuştu

Varkey Vakfı tarafından verilen ve Eğitim Nobeli olarak bilinen Küresel Öğretmen Ödülü’ne aday gösterilen ve dünyanın en iyi 10 öğretmeni arasına giren İlk Türk Öğretmen olan Nurten Akkuş, Romanya’da düzenlenen olan uluslararası eğitim konferansına katılarak konuşma yaptı. Farklı ülkelerden alanında uzman konuşmacıların da yer aldığı konferansa, dünyanın farklı ülkelerinden eğitimciler, yöneticiler, özel ve kamu yatırımcıları, eğitim,  devlet yetkilileri, eğitim projeleri olan farklı alanlardaki kişiler dinleyici olarak katıldı.

İSMİNİ BILL GATES AÇIKLAMIŞTI

Samsun’un kırsal bir ilçesi olan Ayvacık’ta öğretmenlik yapan Nurten Akkuş, babalarla başlayıp tüm erkek rol modellerinin eğitim sürecine katılımını sağlama, çocuklar ve kadınlara yönelik sosyal-eğitim-ekonomik çalışmalar, kuşaklararası bağların kuvvetlendirilmesi, farklı kurum ve kuruluşlarla yaptığı projeler, ilçenin sosyal-kültürel gelişimine destek, ihtiyaç sahibi ailelerin ve öğrencilerin desteklenmesi, uyguladığı farkı eğitim metotları gibi birçok alanda yaptığı çalışmalarla ulusal çapta birçok ödülün sahibi olurken; Küresel Öğretmen Ödülü’ne de aday gösterilen dünyadaki ilk ve tek Türk Öğretmen olma başarısını göstermişti. Nurten Öğretmen’in ismi Bill Gates tarafından açıklanmıştı. Nurten Öğretmen, çalışmalarıyla dünya çapında da dikkat çekmiş ve ilham olmayı başardı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER