Necattin Demirtaş: Erdoğan Tok aday olmasaydı aday olmayacaktım

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, "Erdoğan Tok, aday gösterilmeseydi ben de aday olmayacaktım" dedi

Necattin Demirtaş: Erdoğan Tok  aday olmasaydı aday olmayacaktım

Samsunvehaber’in haberine göre; İYİ Parti'den İlkadım Belediye Başkan Adayı olan Necattin Demirtaş, Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslendi. Demirtaş'a destek olmak için vatandaşlar adeta Cumhuriyet Meydanı'nı hınca hınç doldurdu. Demirtaş coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmada, "En büyük sizsiniz, siz olduğunuz için biz varız. Bu meydanı doldurarak beni duygulandırdınız. Bu ülkede düzgün siyaset yapmanın çok zor olduğunun bilincindeyim. 5 yıl belediye başkanlığı yaptım, 5 yıl da sokakta gezdim şunu gördüm ki sizler sağduyulu yapılanı gören sizden birisi olan kardeşinizi mutlu ettiniz. Siz adam şeçin, hep adam seçelim. Adamları seçilimdeki yanlış adamlar buralarda yürüyemesinler. Emekler yürekler birlik olduğu zaman her şey aşılıyor. Hocalarımız diyor ki Allah isterse mermere geçirir dişi, Allah istemezse bir işi muhallebicide kırılır dişi. Biz bu işe talibiz, her birlikte sizin de desteğinizle bunun üstesinde geleceğiz" dedi.

‘ÖLENE KADAR ÜLKÜCÜYÜM’

Demirtaş, "Diyorlar ki Demirtaş, dün MHP'deydi şimdi İYİ Parti’de bir koltuk kavgasına buraya geldi. Necattin Demirtaş, 18 yaşından beri ülkücüydü ölünceye kadar da ülkücü kalacak. Bu benim yaşam tarzım, başkalarının yaşam tarzına da saygı duyuyorum. Burası kurtuluşun ilk adımın atıldığı yer. Ülkemizin gelişmesinde ve ivme kazanmasında ilk adımı burada atacağız. Ben 12 Eylül öncesini çok acı acı yaşadım. Bizim fikrimiz zikrimiz ne olursa olsun bu vatana sevdalı olan herkesle beraberiz. Aklımızı kiraya vermeyelim. Ben kendim için sizden bir şey istemiyorum. Biz bir karar verirken kendi aklımızla karar verelim" diye konuştu.

‘TOK ADAY OLMASAYDI ADAY OLMAZDIM’

Erdoğan Tok aday gösterilmeseydi diyen Demirtaş, "İlkadım'da AK Parti'nin adayı Erdoğan Tok gösterildi. Eğer Erdoğan Tok aday olmasıyla ben karşınızda olmayacaktım. Nedeni ise Erdoğan bey, kış gününde 650 işçimizi kapının önüne koydu. Bunlardan bir tanesi de bunalıma girerek intihar etti. Ben Allah'tan korkarım öbür dünyada hesap vereceğim. Mağdurların ve mazlumların yanındayım, sizde bizim yanımızda olun buna dur diyelim. Güçlü olanlar değil, haklı olanların haklı olduğu bir ülke kuralım. Hep birlikte hep beraber huzur, birlik, kardeşlik içinde yaşayalım. Şunu gördümki biz geri durursak bizim gibi insanlar mücadele etmezse. Ülkenin gidişatında sıkıntılar olacak. Ben buradan doğacak güneşin ülkemizi saracağını düşünüyorum" şeklinde ifade etti. 

YAŞAR: SİZ BU DURUMA GETİRDİNİZ

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ise, hırsız olmayan, yolsuzluk yapmayan ahlaksız olmayan herkese kapılarının açık olduğunu belirterek Necattin Demirtaş ile seçimi kazanacaklarını söyledi. Bedri Yaşar, “ Şimdi tutturmuşlar bir beka sorunu. Allah’tan korkun Samsun’un herhangi bir ilçesinde seçimi İYİ Parti ya da CHP adayı kazandığındı bekamız mı kayboluyor. Türkiye Cumhuriyetinin bekası bir ilçedeki seçimin sonucu ile direk ilgiliyse zaten bizim beka sorunumuz var demektir varsa da onu bu ülkeyi 16 yıldır yönetin siz bu duruma getirdiniz. O zaman bunun hesabını çıkıp verin. Beka sorunu diyerek insanları korkutamazsınız bakın meydan öyle demiyor” diye konuştu. 

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER