Ne işin var senin Kerkük’te

Cumhurbaşkanı 40.Muhtarlar toplantısında konuştu. Türkiye’nin güneyinde yaşananlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kuzey Irak yönetimine seslendi.

Ne işin var senin Kerkük’te

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Kuzey Irak’ta yaşanılan olaylarla alakalı olarak bölge yönetiminin düşünmesi gerektiğini ifade ederken meseleyi yaratanlarına kendileri olduğunu dile getirdi.


Ne işin var Kerkük’te


Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, ‘’Sen hangi hakla ‘Kerkük benim’ diyorsun, Kerkük’te senin tarihin var mı? Ne işin var senin Kerkük’te. Kuzey Irak Yönetiminin olduğu bölgede otur icraatını yap, ne işin var Kerkük’te. Biliyorsun orada kimlerin hakkı var. 
İnsanları zulüm ile terbiye etmeye kalktılar. Irak’ta bu sebeple dökülen her kanın sorumlusu Bölgesel Yönetimdir. Henüz bir terör örgütünün tasallutundan tam olarak kurtulamamışken, PKK gibi sicili kabarık ve eli kanlı bir örgüte alan açanlara elbette göz yummayacağız, müsamaha göstermeyeceğiz. Biz orada PKK’yı, DEAŞ’ı, Suriye’de PYD-YPG’yi, hiç birini de orada tasarruf alanında yetki kullanımına müsaade etmeyeceğiz. Kararlı bir şekilde bu işleri takip ediyoruz’’ cümlelerini sarf etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER