Nafaka Pizzayla Ödenebilir

İtalya'nın Padova kentinde bir mahkeme, eşinden boşanan bir pizza ustasının 300 Euro'luk nafakayı pizza olarak ödemesinde sakınca olmadığına hükmetti

Nafaka Pizzayla Ödenebilir

Ülkenin kuzeyindeki Padova kentinin Villafranca ilçesinde yaşayan N.T. isimli pizza ustası bir süre eşinden boşandığında mahkeme, eski karısı ve kızına ayda 300 euro nafaka ödemesine hükmetti. Ancak maddi sıkıntıları nedeniyle nafakayı ödemekte zorlanan adam, çareyi eski karısı ve kızına her ay 300 euro değerinde pizza göndermekte buldu.

KARISI ŞİKAYETÇİ OLDU

Yerel basında yer alan haberlere göre, eski eşler arasında nafaka ödeme şeklinden çıkan anlaşmazlık mahkemeye taşındı. Eski karısı, nafakayı ödemediği gerekçesiyle N.T.'den şikayetçi oldu.

MAHKEME : PİZZA İLE ÖDEYEBİLİRSİN

Davaya bakan mahkeme ise, N.T.'nin maddi gücü olmadığı gerekçesiyle nafakayı pizza hazırlayarak ödeyebileceğine hükmetti. Yargıç Chiara Bitozzi, 50 yaşındaki pizza ustası N.T.'nin beraatine karar verdi.

PİZZAYI KABUL ETMEYEN ESKİ EŞ NAKİT İSTEDİ

Karar yerel basında "Boşanmış bir baba kızının nafakasını mantarlı, salamlı ya da dört mevsim pizza olarak ödeyebilir mi? Eğer pizzacıysa ve yeterince kazanmıyorsa, evet!" gibi ifadelerle yer aldı.

Ne var ki bu çözümden hoşnut olmayan eski karısı, nafakayı pizza olarak değil nakit olarak almak istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER