NABIZ YOKLUYOR

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'nin Büyükşehir adayı olması beklenen Hayati Tekin, Genel Başkan Meral Akşener ile görüştü. Tekin görüşmenin ardından CHP örgütlerinde nabız yoklamaya başladı, aday olması halinde destek vermelerini istedi

NABIZ YOKLUYOR

CHP'nin Samsun Büyükşehir'i İYİ Parti'ye bırakmasının ardından adı Millet İttifakı'nın adayı olarak öne çıkan CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Meral Akşener ile görüştü. Akşener ile telefon görüşmesi yaptığı öğrenilen Tekin, dün CHP'li ilçe başkanlarıyla bir araya gelerek, seçim kampanyasında destek sözü istedi. Tekin, "Aday olup olmamaya bir hafta içinde karar vereceğim" dedi.

AKŞENER BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

CHP'nin Samsun'da İYİ Parti ile ittifak kararı alarak, İYİ Parti'nin adayının desteklenmesi kararının ardından adı Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için öne çıkan CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü. Akşener'in Hayati Tekin'e kayınpederi Bayram Tütüncüoğlu'nun vefatı nedeniyle aradığı ve başsağlığı dileğinde bulunduğu da öğrenildi.

DÜN CHP’Lİ BAŞKANLARLA BULUŞTU

Meral Akşener ile yaptığı görüşmenin ardından Hayati Tekin de aday olma konusunda, CHP örgütlerinin nabzını tutmak üzere çalışmalara başladı. Dün ilk olarak CHP Atakum İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililerle bir araya gelen Tekin, ardından da Samsun'un en büyük ilçesi olan İlkadım'da CHP İlçe Başkanı Fatih Türkel ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

İLÇE BAŞKANLARININ NABZINI YOKLADI

Hayati Tekin görüşmelerde, İYİ Parti'nin Büyükşehir adayı olarak çıkması halinde CHP seçmeninin bu ittifaka destek verip vermeyecekleri konusunda nabız yokladı. CHP örgütlerinden seçim kampanyasında kendisine destek verip vermeyeceklerini de soran Tekin, birlikte hareket edilmesi konusunda söz verilmesini istedi.

TEKİN: BİR HAFTA SONRA KARAR VERECEĞİM

CHP eski Samsun Milletvekili Hayati Tekin, gazetemize yaptığı açıklamada da kendisine aday olması konusunda her partiden insanların yoğun baskı yaptığını belirterek, "Aday olup olmayacağıma bir hafta sonra düşünüp kararımı vereceğim" dedi.

BİNİCİ: İTTİFAK YAPILMASI DOĞRU BİR İŞ

Bu arada CHP ile İYİ Parti'nin yaptığı ittifaka CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici'den de destek geldi. Binici, İYİ Parti'nin Samsun'da halkı kucaklayacak ve halka sıcak gelecek bir ismi Büyükşehir için aday göstermesi gerektiğini de belirterek, "Yapılan iş doğrudur. Samsun'da iki partinin il başkanları, yönetimleri bir araya gelerek diğer ilçelerde de nasıl işbirliği yapacaklarını ortaya koyacaklar. Güçlü bir ismi de Büyükşehir adayı olarak kamuoyuna duyuracaklar. Bir tarafta iktidar partisinin MHP ile işbirliği yapması doğal bir olay iken CHP ile İYİ Parti'nin de ittifak yapması o kadar doğaldır. Anlaşmaya herkesin sadık kalacağına inanıyorum. İYİ Parti'nin Samsun'da halkın tümünü kucaklayacak vatandaşlara sıcak gelecek bir ismi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday olarak göstereceğine inanıyorum" dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA ‘ADAY’ TEPKİSİ

Bu arada CHP içerisinde, Samsun Büyükşehir için aday çıkarılmamasına yönelik tepkiler de sürüyor. İttifakta İYİ Parti'ye bırakılan illerin genel başkan adayı olan Muharrem İnce'ye destek veren iller olduğunu belirten CHP'liler, Muharrem İnce'ye destek veren Hayati Tekin'in de 24 Haziran'da Kılıçdaroğlu tarafından milletvekili adayı gösterilmediğine işaret ediyorlar.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER