Müslim Amerika'nın Sesi'ne açık yalan söyledi!

ABD'nin Suriye'de DEAŞ'la mücadele kapsamında ağır silahlarla donatma kararı aldığı YPG'nin siyasi uzantısı PYD lideri Salih Müslim Amerika'nın Sesi'ne konuştu.

Müslim Amerika'nın Sesi'ne açık yalan söyledi!

Geçmişte terör örgütü PKK sempatizanı olduğunu söyleyen ve birçok kez PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın fikirlerini benimsediğini açıklayan Müslim, PYD/YPG'nin terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olmadığını savunarak, Türkiye'nin konuyla ilgili kaygılarının yersiz olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin tepkisini yersiz bulduğunu söyleyen Müslim, “Baştan beri zaten söyledik. Türkler de bunu çok iyi biliyorlar. Bunlar bizim yani Suriye'nin iç işleridir, Suriye Demokratik Güçleri'nin işidir, Araplar'dır, Süryaniler'dir yani oradaki oluşumlardır… Beraber bir şey yapmışlar kendilerini korumak için. Yani bu bir savunma, meşru savunma hakkı çerçevesinde gerçekleşen bir şeydir. Türkiye'nin rahatsız olması için herhangi bir neden yoktur” dedi.

YPG’nin PKK’nın uzantısı olmadığını öne süren Müslim, “YPG Rojava’nın koruma gücüdür. Onlar Rojava'ya mahsus bir grup ve oradaki Suriye Demokratik Güçleri içerisinde yer alan Suriye'nin bir gücüdür. Hatta ileride de Suriye güçlerinin bir çekirdeği olabili” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER