Mülteciden gasp girişimi

Samsun’da, bir mülteci tarafından otomobilinin camını kırılarak cüzdanı gasp edilmeye çalışılan R.Ş. adlı genç kadın, isyan etti

Mülteciden gasp girişimi

Samsun’da bir mültecinin otomobilinin camını kırarak çantasındaki cüzdanı çalmak istediğini iddia eden R.Ş. adlı genç kadın, yaşadıklarına çektiği video ile isyan etti. Gasp girişimini engelleyen kadın, “Kendi ülkemizde mülteci konumuna düştük. Can güvenliğimiz yok” diyerek yetkililere çağrı yaptı.

‘BUNLARI ARTIK ÜLKELERİNE GÖNDERİN’
R.Ş. adlı kadın çektiği videoda, “Irkçılığa karışım ama az önce Suriyelinin bir tanesi Samsun’un orta yerinde benim camımı kırarak cüzdanımı gasp etmeye çalıştı. Az önce gaspa uğruyordum. Kendi ülkemizde mülteci konumuna düştük. Can güvenliğimiz yok. Yarın öbür gün bunlar bizim gırtlağımızı da kesebilir para için. Ülkelerinde savaş bitmiş. Bunları artık ülkelerine gönderin, bunlar Orta Doğu insanı. Ben bunu söylediğim için ırkçıysam da ırkçıyım. Bunları gönderin artık. Sahilde gezersin orana burana bakar, cüzdanını gasp etmeye çalışır, üçüncü dünya ülkesinde mi yaşıyoruz?” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER