‘Muhtarlığı da en iyi şekilde ifa ediyoruz’

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kadın Kolları Başkanı Hava Rendeci, "Cumhuriyetimizin kadınlarımıza tanıdığı imtiyazlar sayesinde, her alanda başarı öyküsü yazan bizler, kutsal bir müessese olan muhtarlık görevini de en iyi şekilde ifa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi

‘Muhtarlığı da en iyi şekilde ifa ediyoruz’

Rendeci, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, devletin şefkat elinin vatandaşa dokunuşunda, muhtarların önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. Muhtarların cumhuriyet ve demokrasinin teminatı olduğunu belirten Rendeci, "Cumhuriyetimizin kadınlarımıza tanıdığı imtiyazlar sayesinde her alanda başarı öyküsü yazan bizler, kutsal bir müessese olan muhtarlık görevini de en iyi şekilde ifa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" ifadesini kullandı. Türkiye genelinde 674 kadın muhtarın görev yaptığına işaret eden Rendeci, her gün devletin şefkatini vatandaşa yansıtmak adına çaba sarf ettiklerini vurguladı.

TOPYEKUN SAHİP ÇIKIYORUZ

Rendeci, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan aldığımız destek ile kadın muhtarlar, yapılan çalışmalarla her geçen gün vatandaşlarımızın gönlünde taht kurmaya devam etmektedir. Yaşadığımız mahalle ile dertlenip, mahalle ile gülen kadın muhtarlarımızın üstlendiği görev, vatanımıza bağlılığımızın en temel göstergesidir. Açıkta olan, aç kalan, derdi olanların ilk uğrak kapısı olan bizler, sadece mahalle insanımıza değil, sokak hayvanlarımızın barınmasına kadar yaşamımıza ait tüm değerlere topyekun sahip çıkıyoruz. Başta kadın muhtarlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyorum."  

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER