Muhaliflerin Yanında 20 Bin Kişi Var

Ankara'da muhalif ülkücüler kurultay için toplandı, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi destekleyenler ise Genel Merkez'e gitti

Muhaliflerin Yanında 20 Bin Kişi Var

MHP'li muhaliflerin kurultay çabası devam ederken Bahçeli, Genel Merkez'de kurmaylarıyla birlikte gelişmeleri izliyor. Yaklaşık 150-200 kişilik grup destek için bina önünde toplandı. Muhaliflerin gittiği alanda ise yaklaşık 20 bin kişi var.

GENEL MERKEZ ÖNÜNDE 200 KİŞİ, MUHALİFLERİN YANINDA 20 BİN KİŞİ VAR

MHP lideri  Devlet Bahçeli Genel Merkez'de, kurmaylarıyla birlikte toplantı halinde. Bahçeli'yi destekleyenler de genel merkez önünde toplandı. Yaklaşık 150-200 kişilik bir grup toplandı. Bahçeli lehine sloganlar atılıyor, marşlar çalınıyor. Genel Merkez tavrında ısrarcı, kongrenin yapılmayacağını belirtiyor. Muhalifi destekleyen yaklaşık 20 bin kişi ise Büyük Anadolu Oteli'nin önüne gitti.

SABAH AÇIKLAMA GELDİ

MHP'deki kurultay krizinin ardından genel merkezden açıklama geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Günal, "Sanki kongre olacakmış gibi arkadaşlarımıza çağrıda bulunmak hukuk dışıdır. Şu an itibariyle bu kadar mahkeme ve valilik kararını rağmen kongre zorlanıyorsa burada bir art niyet olduğu ortadadır" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Günal'ın konuşmasının satır başları şöyle:

"Sanki kongre olacakmış gibi arkadaşlarımıza çağrıda bulunmak hukuk dışıdır. Şu an itibariyle bu kadar mahkeme ve valilik kararını rağmen kongre zorlanıyorsa burada bir art niyet olduğu ortadadır. Ülkücü tabanın tahrik edildiğini görüyoruz, art niyet var. Meşru talep var ama gayrimeşru yollara başvuruluyor.

"ÜLKÜCÜLERİN TALEPLERİ KULLANILIYOR"

Samimi Ülkücülerin meşru talepleri kullanılıyor. Üzüntümüz Ülkücü arkadaşlarımızın böyle bir oyuna düşürülmek istenmesidir. Bir şey yapmaya gerek yok, biz genel merkez olarak zaten karar aldık. Mayıs ayından itibaren ilçe kongrelerimiz başlıyor. Orada aday olup bir sonraki kongremizde isteyen herkesin aday olabileceğini genel başkanımız defalarca söyledi. Bu arkadaşlarımız şu anda aday adayı dahi değiller. Bir adaylık süreci yok çünkü bir seçimli kongre yok. Yapılan bütün faaliyet illegaldir"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER