Milletvekili Yılmaz, öğretmenler gününü kutladı

24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Öğretmenler bir ülkenin, milletin aydınlanması,  gelişmesi, bireysel tekamülün sağlanmasının önemli temel taşıdır." dedi.

Milletvekili Yılmaz, öğretmenler gününü kutladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Milletvekili Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Tarih boyunca öğreten ve öğrenen unsuru birbirini tamamlayarak önemini hiç bir zaman yitirmemiştir. Öğretmenler bir ülkenin, milletin aydınlanması,  gelişmesi, bireysel tekamülün sağlanmasının önemli temel taşıdır. Öğretmenlerimiz her daim aldıkları bilgileri yeni nesillere aktarmak, onların en iyi eğitimi alarak örnek bireyler olması için büyük gayretler sarf etmiş, başarı da sağlamıştır.

Bir ülke için eğitim ve ana gövdesi öğretmenlerimiz çok önemlidir. Bir devleti oluşturan unsurların ayakta kalabilmesi, gelişmesi  ve güçlenmesi için eğitimli, bilinçli ve her yönüyle düzgün bireylere ihtiyaç vardır. Tarihimizde  eğitime her zaman önem verilmiş, öncelikli görevler arasında yer almıştır. Şuan ülkemiz her alanda eğitimli, kişilikleriyle örnek teşkil eden, öğretmenlerinden aldıkları bilgileri en doğru şekilde kullanan fertleriyle yükselişini sürdürmektedir.

Öğretmenlerimizin yetiştirdiği her bir Türk genci, görev ve sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek ülkesi, milleti için var gücüyle çalışmakta, hayatını bu şekilde yönlendirmektedir. Okullarımızda çocuklarımızın en iyi eğitimi alması için öğretmenlerimizin verdiği katkı büyüktür. Devletimizin eğitim için sağladığı imkanlarla, öğretmenlerimizin görev ve sorumlulukları birleşerek eğitim kalitemiz her geçen gün artmaktadır. Bir öğretmenin 'öğreten' kimliği ise her zaman devam etmekte, okulda ve özel hayatlarında bu sürmektedir. Her yönüyle örnek olan öğretmenlerimizin her bireye doğruyu göstermek  ve yönlendirmek gibi özel bir sorumluluğu vardır. Eğiten olmak bir çok sorumluluğu ve fedakarlığı peşinden getirmektedir.  Öğretmenlerimiz hepimiz için çok değerlidir. Onlara saygıyı, sevgimizi her zaman göstermeli ve hayatımızda ne kadar önemli rol aldıklarını hiç bir zaman unutmamalıyız.

Eğitim kavramı sadece kitaplarda yazılı olan derslerle sınırlı değildir. Eğitim bir bireyin tüm yaşam tarzını kapsamalıdır.  Ülkemizde büyük bir eğitim seferberliği başlatılmıştır. Bu seferberlik kapsamında herkes üzerine düşeni yaparak katkı vermelidir. Emanet ettiğimiz yavrularımızı yetiştiren öğretmenlerimize her zaman destek olmalıyız. Bu milli bir sorumluluktur. Özellikle gençlerimiz öğretmenlerinin değerini çok iyi bilmeli, saygı ve sevgi yönünden hiç bir eksik davranış içerisinde bulunmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutlarım."

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER