Milletvekili Yılmaz, Kadir Gecesini kutladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı.

Milletvekili Yılmaz, Kadir Gecesini kutladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi;

"Mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmanın üzüntüsünü yaşarken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecanını yaşıyoruz.
Kadir gecesi, insanı Rahman’ın affıyla, insanlığı Kur-an’ın aydınlığıyla buluşturan eşsiz bir gecedir. Bu müstesna zaman diliminin kadr ü kıymetini bilen ve onu ihya etmek isteyen her mümin, elbette öncelikle Kur’an’a yönelmelidir. 

"KUR-AN'I EN GÜZEL ŞEKİLDE YAŞAMALIYIZ"

Kur’an-ı Kerim’i güzel okumanın, en güzel biçimde anlamanın ve yaşamanın hayatın ana gayesi olduğu unutulmamalıdır. Ömrümüzü Kur’an ile aydınlatmak ve bereketlendirmek istiyorsak Kadir Gecesi bunun tam zamanıdır. Kadir gecesini kendimizi muhasebe edebileceğimiz, günahlarımızdan af ve mağfiret dileyeceğimiz bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz.
 Ömrümüzün tamamını bereketlendirmek için her gecenin kadrini, her nimetin kıymetini mutlaka bilmeliyiz.  Böylelikle bin aydan daha hayırlı olan bu lütuf ve ikram gecesinin feyzinden istifade etmiş olabiliriz. Son aylarda dünya da yaşanan salgın nedeniyle hepimiz zor günler geçiriyoruz. Mübarek gecede bu pandeminin sona ermesi için dualarımızda mutlaka yer verelim. Rabbim vatanımızı, milletimizi korusun, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. 

Tüm Müslüman aleminin Kadir Gecesi'ni kutluyor, dualarımızın ibadetlerimizin kabul olmasını Rabbimden niyaz ediyorum."

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER