Milletvekili Yılmaz, Kadınlar Günü'nü kutladı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın  ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı

Milletvekili Yılmaz, Kadınlar Günü'nü kutladı

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımlayan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, şu ifadeleri kullandı.

"Hayatın her alanında fedakarca çalışan, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren kadınların, annelerin merhametli, nezaketli, sevgi dolu gönlü dünyayı çok daha kıymetli kılmaktadır. Aile kurumunun, toplumun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların  değeri, emekleri tarif edilemez, hiç bir bedelle ödenemez.
 Günümüzde kadınlar, çağın gerekleri ve devletin sağladığı imkan, desteklerle her alanda kendini kanıtlamış büyük başarılar sağlamıştır. Demokrasinin gelişmesi ve insan haklarına verilen önemin artmasıyla birlikte, kadın hakları mücadelesinde önemli mesafeler alınmıştır.

KADINLAR BAŞTACIDIR

Ne yazık ki, kadına yönelik şiddet olayları ise hepimizi derinden yaralamaktadır. Toplum, birey olarak şiddetin her türlüsü ile mücadele etmeli ve hayatımızdan bu anlayışı mutlaka çıkarmalıyız.  El ele vererek sıkıntı yaşayan kadınlarımıza hak ettikleri insanca yaşamı sağlamak, onları korumak, en önemli vazifeleri olan annelik görevlerini yerine getirmelerine olanak sağlamalıyız.
Özellikle eğitim konusunda kız çocuklarının en iyi eğitimi almalarına dikkat etmeli, gerekli özeni göstermeliyiz. Dinimizde de hanımlara gerekli değerin verilmesi net bir şekilde belirtilmekte ve önemli tavsiyelerde bulunulmaktadır. 
Vatanımızın dimdik ayakta durması için canını veren şehitlerimizin değerli annelerini de unutmuyoruz. Onlar bizim her zaman baş tacımızdır.

Bu duygu ve düşünceler ışındığın da, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en işten dileklerimizle kutlar, başta annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu başarılarla dolu bir hayat dilerim."

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER