Milletvekili Yılmaz, ilkokul öğretmenini ziyaret etti

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 92 yaşındaki ilkokul öğretmeni Halil Kocaman'ı evinde ziyaret ederek elini öptü duasını aldı. Gaziler derneğini ziyaret ederek gazilerle buluştu.

Milletvekili Yılmaz, ilkokul öğretmenini ziyaret etti

Milletvekili Yılmaz, ilkokul öğretmenini ziyaret etti

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ilk okul öğretmenini ziyaret etti.

Milletvekili Yılmaz, Tekkeköy Gölceyiz İlköğretim Okulu'nda öğretmeni olan Halil Kocaman'ı Unkapanı Mahallesi'ndeki evinde çocukluk arkadaşı Halil Eken, Büyükşehir Belediyesi Eski Başkan Vekili Turan Çakır ile birlikte ziyaret etti. Yaşı nedeniyle hasta olan öğretmenini yalnız bırakmayan Yılmaz, sağlığı hakkında bilgi aldı, onunla ilgilendi.

Uzun süre öğretmeni ile sohbet edip eski günleri de yad eden Yılmaz, öğretmenlerin hakkının hiç bir zaman ödenemeyeceğini, her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Belirli aralıklarla öğretmeni Kocaman'ı ziyaret eden Yılmaz, "Öğretmenim Halil Kocaman'ın üzerimde çok büyük hakkı emekleri vardır. Onun hakkını ne yapsam ödeyemem. Hayatımızın dönüm noktalarında, geleceğimiz için çizeceğimiz yolda, eğitimimizde, ahlakımızda her şeyimizde öğretmenlerimizin payı büyüktür. Öğretmenlerimize sevgimiz, saygımız sonsuz. Onları çok seviyor ve hiç bir zaman da unutmuyoruz. Halil öğretmenimde değerli eğitimcilerden biriydi. Allah sağlık sıhhat uzun ömürler versin" dedi.

GAZİLERLE BULUŞTU

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği'ni de ziyaret ederek Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril ve gazilerle bir araya geldi. Şehitler için hep birlikte dua edildi. "Vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimize ve gazilerimize her zaman minnet, şükran borçluyuz." diyen Yılmaz, "Bayrak ve vatan dendiği anda bizim için tüm akar sular durur. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bu uğurda büyük kahramanlardır. Her zaman minnet ve şükran borçluyuz. Şehit ailelerimizin, gazilerimizin her zaman yanlarındayız ". diye konuştu.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER