Milletin malını çetelerden alıyor

Atakum Belediyesi Başkanı Av. Cemil Deveci’nin belediyeye ait tesisleri ‘ruhsatsız’ olduğu gerekçesiyle kapatmasına destek veren Atakum Belediyesi eski Başkanı Adem Bektaş, “Cemil bey haklıdır. Milletin malını yine millete vermek için çetelerden alıyordur. İnşallah yeni çetelere vermez” dedi

Milletin malını  çetelerden alıyor

Samsun'un Atakum ilçesinde önceki gün Atakum Belediyesi Başkanı Av. Cemil Deveci, Banda Aceh Spor Tesisleri ve Çakırlar Korusu gibi tesislerinin de aralarında bulunduğu belediyeye ait üç tesisi 'ruhsatsız' olduğu gerekçesi ile mühürletti. Bu olayın ardından ise Atakum Belediyesi’ne ait söz konusu tesislerin, bir önceki belediye yönetimi tarafından sözleşmesiz bir şekilde spor kulübü adı altında şahıslara verildiği gündeme geldi.

BEKTAŞ’TAN DESTEK GELDİ

Atakum Belediyesi eski Başkanı Adem Bektaş’tan, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye destek geldi. Adem Bektaş, yaptığı açıklamada, Deveci'nin belediyeye ait bazı tesisleri mühürletmesi ile ilgili kararında haklı olduğunu söyledi. Bektaş, belediye tesisleri ile ilgili ‘mevcut belediye başkanının görev süresince tesislerin kiralanması’ yönünde bir karar alınması gerektiğini söyledi.

BEKTAŞ: YASA ÇIKARTILMALIDIR

Bektaş, “İshak Taşçı, belediye tesislerini bir takım çetelere giderayak verdi. Belediyenin tesisleri, sadece ve sadece belediye başkanının dönemine kadar yönetilmeli. Daha ilerisine bunlar yansımamalı. Böyle bir yasa olmalı ve kimse kimseyi zor durumda bırakmamalıdır. Bu sadece Samsun’da yaşanmıyor, tüm belediyelerde yaşanan bir durum. Şimdi Cemil Deveci bunu toparlamaya çalışıyor. Cemil Deveci de toparlayıp aynısını yaparsa, bir sonraki belediye başkanı aynı sorunu yaşayacak. Cemil bey haklıdır. Milletin malını yine millete vermek için çetelerden alıyordur. İnşallah yeni çetelere vermez" diye konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER