Millet İttifakı’nın adayı Hayati Tekin

31 Mart’ta CHP’nin destekleyeceği İYİ Parti’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin oldu

Millet İttifakı’nın  adayı Hayati Tekin

Millet İttifakı'nın İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin oldu. Önceki gün Ankara'da İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapılan son değerlendirmenin ardından aday adayları Hayati Tekin, Alper Aydemir, Mehmet Çakar, Ferhat Günaydın ve Hacı Eyüp Güler’in arasından Tekkeköy Belediyesi eski Başkanı ve CHP eski Milletvekili Hayati Tekin, İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak belirlendi. Tekin, "Samsun'a hizmet particilik ile olsaydı ben 45 yıllık partimi bırakmazdım. Samsun'a hizmet için talip oldum, toplumun hizmetine talibim" açıklaması yaptı.

YARIŞ 4 ADAY ARASINDA GEÇECEK

Öte yandan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 4 aday kıyasıya yarışacak. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayati Tekin, Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Erhan Usta ve Demokrat Parti (DP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fethi Zeki Sayar yerel seçimlerde başkanlık için yarışacak.

HAYATİ TEKİN KİMDİR?

3 Nisan 1959’da Samsun Tekkeköy Çırakman köyünde doğdu. Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirdi. Devlet Su İşleri ve Samsun Büyükşehir Belediyesinde mimar olarak çalıştı. Kutlukent ve Tekkeköy Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu. 26. Dönem CHP Samsun Milletvekili Tekin, evli ve üç çocuk babasıdır.

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER