Miliç 400 bin kişiyi ağırladı

Doğal güzelliği, berrak denizi ve içerisindeki yapılarıyla ziyaretçi akınına uğrayan mavi bayraklı Terme Miliç, yaz boyunca yaklaşık 400 bin ziyaretçiyi tesislerde ağırladı

Miliç 400 bin kişiyi ağırladı

Mavi bayraklı Terme ilçesi Miliç sahili, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı proje ile hayat buldu. Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayan Miliç sahili turizme kazandırılarak çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin akınına uğradı. Karadeniz’in parlayan yıldızı haline gelen, yeşil ve mavinin en güzel renk tonlarının buluştuğu Mavi bayraklı plaj yaz boyunca sıcak hava fırsatını değerlendiren vatandaşlar tarafından dolup taştı. Çam ağaçlarıyla iç içe olan plajda içerisinde barındırdığı plaj, gezinti yolları, etkinlik alanı, kafeterya, piknik alanları, yürüyüş parkurları, mescit, düğün salonu, çocuk oyun alanları ve otoparklar 2018 yazında yaklaşık 400 bin kişiyi ağırladı.

TÜRKİYE'NİN YENİ TURİZM BÖLGESİ

Miliç'in turizmde oldukça iddialı bir yere geldiğini söyleyen Terme belediye Başkanı Şenol Kul, “Mavi bayraklı Miliç plajı Terme’mize değer kattı. Terme sahilleri sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada tanınan, turizmin gözbebeği ve yerli, yabancı herkesin tercih ettiği bir turizm cenneti haline geldi. Miliç plajına ve Terme’ye gösterilen ilgi bizi çok memnun etti” dedi.

MİLİÇ BAŞYAPIT

Kentin yeni bir ivme kazandığını ve yıllardır yapılamayan işlerin kısa zamanda vatandaşa hizmet odaklı olarak geri döndüğünü belirten Kul, "Şükürler olsun ki Terme için hayal ettiğimiz tüm projeler tek tek hayata geçiyor. Muhteşem bir Miliç sahilimiz oldu. Burası başlı başına bir başyapıt. Hayalimiz olan Terme'yi gerçekleştirmeye başladık ama yapacak daha çok işimiz var" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER