MHP'de resmi başvurular başladı

MHP’de 31 Mart yerel seçimleri için aday adaylarının resmi başvuru süreci 1 Aralık itibariyle başladı. MHP’nin, Samsun'daki 4 belediye başkan adayını bu hafta içinde açıklaması bekleniyor

MHP'de resmi başvurular başladı

Samsun'da şimdiye kadar Alaçam Belediye Başkan adayını açıklayan MHP'de, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanı aday adaylığı ile belediye meclis üyeliği için aday adaylık başvuruları 1 Aralık itibariyle başladı. Başvurular 15 Aralık'ta sona erecek.

İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ BEKLENİYOR

MHP'de Samsun'da Büyükşehir ve Belediye Başkan adaylarının belirlenmesine yönelik hareketlilik devam ederken, 1 Aralık itibariyle resmi aday adaylığı başvuruları da başladı. AK Parti ile yapılan ittifak görüşmelerinin sonuçlanamaması ve AK Parti’nin tüm ilçelerdeki belediye başkan adaylarının belli olması nedeniyle henüz adaylarını açıklamayan MHP'de, resmi olarak başvuru süreci başladı. Bu çerçevede belediye başkan aday adayları başvurularını, 15 Aralık'a kadar MHP Genel Merkezi'ne yapacaklar.

ERHAN USTA HALEN GÜNDEMDE

Öte yandan MHP'nin Samsun'da isimleri netleşen belediye başkan adaylarından bazıların bu hafta içerisinde açıklaması bekleniyor. Bu kapsamda Canik başta olmak üzere 4 belediye başkan adayının açıklanacağı belirtiliyor. MHP’de merakla beklenen Büyükşehir belediye başkanının kim olacağına ilişkin değerlendirmeler de sürüyor. Erhan Usta’nın aday gösterilmesi halen gündemde bulunurken, 2014 yerel seçimlerinde de aday gösterilen Ferhat Günaydın ile MHP eski Samsun Milletvekili

Hüseyin Edis formülleri üzerinde de duruluyor.

MECLİS ÜYESİ ADAYLARINI KOMİSYON BELİRLEYECEK

MHP'de belediye meclis üyelikleri için de aday adaylığı başvuruları 18 Kasım'a kadar ilçe teşkilatlarına yapılacak. Aday gösterilecek meclis üyesi adayları, ilçe ve il başkanlığınca oluşturulacak bir komisyon tarafından belirlenecek. 

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER