MHP'de ibre Erhan Usta'yı gösteriyor

MHP'nin yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan adayıyla ilgili ibre bir süre önce Grup Başkanvekilliği görevinden alınan Erhan Usta'ya çevrildi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Usta ile iki kez görüştü. Gözler son kararı verecek olan MHP liderinde. İl Başkanı Taner Tekin de, "Samsun kamuoyunda da Usta’nın aday gösterilmesi yönünde ciddi bir talep var" dedi

MHP'de ibre Erhan Usta'yı gösteriyor

MHP'nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı kesinleşmek üzere. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin iki kez görüşme yaptığı Erhan Usta'yı, Samsun'da Büyükşehir Belediyesi için başkan adayı olarak göstermesi bekleniyor. MHP İl Başkanı Taner Tekin, "Erhan Usta'nın aday gösterilmesi için Samsun'da ciddi bir kamuoyu oluştu" dedi.

ADANA, MERSİN, MANİSA ADAYLARI BELLİ OLDU

MHP'de başkan adayları dün açıklanmaya başlandı. Genel Merkez'de dün yapılan kritik toplantı sonrasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Adana, Mersin ve Manisa'daki aday olacak isimleri duyurdu. MHP'nin ayrıca Erzurum, Bartın, Isparta, Osmaniye, Karabük, Polatlı (Ankara) ve Etimesgut (Ankara) adayları da belli oldu.

BAHÇELİ, USTA İLE İKİ KEZ GÖRÜŞTÜ

MHP'de açıklanmaya başlanan belediye başkan adayları ilgiyle izlenirken gözler Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına kimin aday gösterileceğine çevrildi. Dün itibariyle MHP'de Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak, bir süre önce Grup Başkanvekilliği görevden alınan Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın adı yoğun olarak konuşulmaya başlandı. Usta’nın, MHP lideri ile makamında İki kez görüştüğü öğrenilirken, Bahçeli’nin son anket ve teşkilatların da görüşünü alarak son kararını vermesi bekleniyor. Bahçeli’nin görev vermesi durumunda MHP’nin Büyükşehir adayı Erhan Usta olacak. Usta’nın yanı sıra Büyükşehir’de aday gösterileceği konuşulan diğer bir isim de önceki yerel seçimlerde de aday gösterilen Ferhat Günaydın.

USTA’NIN ADAYLIĞI İÇİN CİDDİ BİR KAMUOYU OLUŞTU

MHP İl Başkanı Taner Tekin, "Erhan Bey'in daha önce böyle bir düşüncesi yoktu. Samsun'da Usta'nın adaylığıyla ilgili ciddi bir kamuoyu oluştu. Kamuoyu vekilimizi Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak görmek istiyor. Bu kamuoyunun Erhan Bey'i başkan adayı olarak görmek istemesi elbette ki bizi için de sevindirici bir durum. Şu anda MHP'ye karşı duyulan ilgi ve teveccüh gösteriyor ki, siyasi partilerin en güçlü rakibi ve talibinin MHP olduğu açık" dedi.

KAZANACAK BİR İSMİ ADAY GÖSTERECEĞİZ

MHP'nin bazı belediye başkan adaylarının da bir hafta içerisinde kesinleşmesini beklediklerini ve kamuoyuna açıklayacaklarını ifade eden Tekin, "Herkes bilsin ki MHP, Büyükşehir'de başkanlığı kazanacak bir ismi aday gösterecek" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER