MHP'de Abdullah Karapıçak güven tazeledi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, yeniden başkanlığa seçildi.

MHP'de Abdullah Karapıçak güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İli 13. Olağan Kongresi bugün Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirildi.

Yoklama ve açılış ile başlayan il kongresi, saygı duruşu ve istiklal marşıyla devam etti. Kongre başkanlık divanının seçimi ile belirlenen divana; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci divan başkanı, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Hami Korkmazlı divan başkan yardımcısı, 25. Dönem Samsun Milletvekili Hüseyin Edis ve Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Beyhan Akün katip üye olarak seçildi.

Kongrenin 3. Maddesi olan faaliyet ve mali raporun okunması ve ibrası ile devam etti.

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak’ konuşmasın da ise genç dinamik, yorulmak bilmeyen bir yönetim anlayışı ve istiklal için birlik istikbal için dirlik sloganı ile yola çıktıklarını ifade etti. Samsun Muhtar Buluşmaları 2020 adı altında bir dizi çalışmalara yaptıklarını ve 17 ilçe başkanlıkları ile beraber 1252 muhtarımızı ve mahallemizi ziyaretlere devam edeceklerini belirti.

Cumhur İttifakı'nın tarihi görev ve sorumluluklarını omuzlarımızda hissederken, ülke için adına 'beka' dediğimiz bu süreçte anlık olaylar ve durumların hiçbir önemi olmadığı gibi ittifaka zarar vermesine de izin vermeyiz diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci’nin dilek ve temenni konuşmasıyla devam eden kongre il delegelerinin oy kullanacağı ve İl Başkanı, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ile Üst Kurul Delegelerinin belirlenmesi amacıyla oy kullanılacak seçimlere geçilmesiyle devam etti. Kongrede MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, tek aday olarak katıldı. Seçim sonucunda delegelerin oyunu alarak 13. Olağan kongrede İl Başkanı seçildi.

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER