Metro kazısında kuyumcuya açılan tünel bulundu

Dudullu-Bostancı metro inşaatı çalışmaları sırasında, bir kuyumcu dükkanının bulunduğu binaya doğru açılmış, yaklaşık 7 metre uzunluğunda tünel bulundu.

Metro kazısında kuyumcuya açılan tünel bulundu

Bostancı Mahallesi Ali Nihat Tarlan Caddesi'nde Dudullu-Bostancı metro inşaatında çalışan işçiler, tünel açma çalışmaları esnasında, başka bir yönden açılmış tünelle karşılaştı. Çalışanların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Burada yapılan inceleme sonucu, tünelin, yolun karşısında bulunan bir kuyumcu dükkanına doğru açıldığı tespit edildi.

Polisin bilgi vermesi üzerine olay yerine gelen kuyumcu Yaşar Güder, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı duyunca şaşırdığını ve açılan tünelin iş yerine iki metre mesafede olduğunu aktardı.

Tünelin yolun iki yönüne doğru açıldığını ifade eden Güler, "İş yerime 2 metre mesafede ortaya çıkan tünel, kasanın bulunduğu alana doğru açılmış. Kimin veya kimlerin açtığını bilmiyorum, umarım kısa sürede bulunur." dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

AYNI TAKTİK!

2012 yılında benzer bir olay da Sivas'ta gerçekleşmişti. Sivas'ta kanalizasyon hattından yaklaşık 1 kilometre yüründükten sonra 10 metrelik tünel kazan hırsızlar, bir kuyumcunun kasasındaki 30 kilo altın çalınmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER