Metrelerce yüksekte mahsur kaldılar

Uludağ’ın zirvesinde telesiyejlerde 35 kişi mahsur kaldı. Kurtarma çalışmaları başlatıldı.

Metrelerce yüksekte mahsur kaldılar

Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’daki telesiyejlerde 35 kişi mahsur kaldı. Edinilen bilgiye göre,  sezonun açılmasıyla zirveye akın eden vatandaşlar, telesiyejlerle beyaza bürünmüş Uludağ’ın keyfini çıkarmak istedi.

SİSTEMDE ARIZA ÇIKINCA...

İkişer kişilik binilen telesiyejlerle manzaranın keyfini çıkararak ilerleyen vatandaşlar, sistemin arıza yapmasıyla büyük panik yaşadı. Neden çıktığı bilinmeyen arıza kısa sürede giderilemeyince metrelerce yükseklikte mahsur kalan yerli ve yabancı turistler için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Uludağ Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi harekete geçti.15 KİŞİ İNDİRİLDİ

Kısa sürede olay yerine varan ekipler, aralıklarla havada asılı bulunan telesiyejlere ulaşmak için büyük çaba sarf etti. Kar motorlarının üzerine çıkarak vatandaşlara ulaşan kurtarma ekipleri, tek tek vatandaşları aşağı indirdi. Yaklaşık 15 kişinin indirildiği öğrenilirken, diğer kişilerin kurtarma çalışmalarına devam edildiği açıklandı.

Ayrıca Bursa’yı Uludağ’a bağlayan ve 9 kilometre ile dünyanın en uzun aktarmasız teleferik hattı olan Bursa Teleferik’te de mahsur kalanlar vatandaşın kamerasına yansıdı. Yaşanan sıkıntının gün içerisinde sürekli tekrarlanmasından dolayı şikayetçi olan vatandaşlar, yetkililerin buna bir çözüm bulmasını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER