Meteoroloji Uyardı! Yağışlar Geliyor

Türkiye'nin bu gece saatlerinden sonra, batı kıyılarından başlayarak, orta Akdeniz üzerinden gelen yeni yağışlı havanın etkisine gireceği bildirildi

Meteoroloji Uyardı! Yağışlar Geliyor

PAZAR GÜNÜNE DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın  Marmara,  Ege, Batı  Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve batısı ile  Karadeniz'in batı kesimlerinde yerel sağanak görülecek. Yağışların pazar günü, yurdun batı kesimlerinde etkisini artırması bekleniyor.  Marmara,  Ege, Batı  Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta  Karadeniz,  Doğu Karadeniz'in iç kesimleriyle Doğu Anadolu'nun kuzeyinde görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

VATANDAŞLARA UYARI

Pazar günü görülecek yağışların  Marmara'nın güney ve doğusu,  Ege Bölgesi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile  Karadeniz'in batısında yerel olarak kuvvetli olması (25-50 kg/metrekare) beklendiğinden, vatandaşların meydana gelebilecek su baskını, yıldırım düşmesi ve lokal dolu yağışlarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Yağışlı sistemin pazartesi günü  Marmara'nın batısı, kıyı  Ege ve batı  Akdeniz'in kıyı kesimi dışında ülke genelinde, salı günü ise ülkenin doğu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk etmesi bekleniyor.

YAĞIŞLAR GELECEK HAFTA DA SÜRECEK

Ancak önümüzdeki çarşamba gününden itibaren  Türkiye yeni bir yağışlı sistemin daha etkisine girecek. Batı bölgelerde başlayacak yağışlı sistemin doğuya hareketiyle, hafta sonuna kadar yurdun tamamında yağış görülmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER