Mersin'de HDP'lilere Türk Bayraklı Protesto!

Diyarbakır'daki olayları protesto etmek için toplanan gruba Türk bayrağı açan bir vatandaş, "Türkiye'yi karıştırıyorsunuz. Biz sizi Mersin'de istemiyoruz" diye bağırdı.

Mersin'de HDP'lilere Türk Bayraklı Protesto!

Mersin'de 56 yaşındaki Salah Ömürtaş, Diyarbakır'daki olayları için yürüyüş düzenlemek isteyen HDP'lilere Türk Bayrağı açıp, "Türkiye'yi karıştırıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi. HDP'lilerin tepki vermediği Salah Ömürtaş'ı polis güçlükle uzaklaştırdı.

"BİZ SİZİ İSTEMİYORUZ"

İl binası önünde toplanan HDP'liler, Diyarbakır'daki olayları protesto etmek için Özgür Çocuk Parkı'na kadar yürüyüş düzenlemek istedi. Ancak polis, grubun önüne çevik kuvvet ekipleriyle barikat kurarak yürüyüşüne izin vermedi.

HDP Mersin İl Başkanı Selman Günbat, yaptıklarının yasal olduğunu ileri sürerek polisle görüşme yaptığı sırada, eski boksör olduğu belirtilen Salah Ömürtaş, Türk bayrağı açarak tepki gösterdi. Daha önce de HDP'lilere yönelik benzer eylemler yapan Ömürtaş, "Türkiye'yi karıştırıyorsunuz. Biz sizi Mersin'de istemiyoruz" diye bağırdı. HDP'lilerin tepki vermediği Ömürtaş'ı polisler güçlükle uzaklaştırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER