Meral Akşener'den İlk Tepki!

MHP yönetiminden ve muhaliflerden karara ilk yorum

Meral Akşener'den İlk Tepki!

MHP Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın 'Hukuk yolu tükenmedi. Bir üst mahkemeye gideceğiz.' dedi. Koray Aydın ise "Her vesileyle ifade ettiğimiz gibi bu beklentinin somut tezahürü olan ülkücü iradenin sonuna kadar takipçisi olacağız. Hiç kimse merak etmesin emanet ehil ellerdedir. Sahipsiz değildir." dedi

Sinan Oğan temyize gitmeleri süreci etkilemez dedi. 

Karara yorumu en çok merak edilen Meral Akşener ise twitterdan "adalet mülkün temelidir" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın yaptığı açıklamada, "Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin aldığı olağanüstü kurultay kararının Milliyetçi - Ülkücü Harekete hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bu karar Türk demokratik hayatına ve yargının bağımsızlığı ilkesine ciddi bir katkı niteliğindedir. 548 üst kurul delegemizin ile Ülkücü camianın değişim ve iktidar beklentisi artık geri dönülemez bir aşamaya gelmiştir.

Her vesileyle ifade ettiğimiz gibi bu beklentinin somut tezahürü olan ülkücü iradenin sonuna kadar takipçisi olacağız. Hiç kimse merak etmesin emanet ehil ellerdedir. Sahipsiz değildir. Süreç, tüzük kurultayımızın ve akabinde seçimli olağanüstü kurultayımızın gerçekleştirilmesi şeklinde gelişecektir.  Bu sürecin kardeşlik ve özellikle ülküdaşlık hukukumuzu sağlamlaştırmasını iktidar yürüyüşümüzü hızlandırmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

SİNAN OĞAN

Yalçın'ın açıklamasının ardından MHP'de kurultay talep eden Sinan Oğan'ın değerlendirmesi ise şöyle oldu.

Temyize gitmeleri 'olağanüstü kongre'  kararının uygulanmasını engellemiyor. Karar temyizden bağımsız olarak uygulanacaktır. Yargıtay'a tüm genel merkezin müracat edeceği anlaşılıyor. Bu süreci durdurmaya uğraşacaklardır ama bunun için bir gerekçe gerekiyor. Yargıtay Kurultay kararını ne diye engelleyecektir.  Biz bu sürece çok ciddi hazırlandık. Hiç bir hukuki açığımız yok.

MERAL AKŞENER

MHP davasında mahkemenin verdiği karar tepkisi ençok merak edeilen isimlerden biri olan Meral Akşener twitter hesabından 'Adalet mülkün temelidir" yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER