Memur-Sen'den "Emeğe Saygı, Adalete Davet"eylemi

Samsun Memur-Sen Temsilcisi, 5. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Memur-Sen'den "Emeğe Saygı, Adalete Davet"eylemi

Memur-Sen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, sendika binasının önünde yaptığı açıklamada, müzakere sürecinin hiç yaşanmamış gibi bir irade ortaya çıkması üzerine uyuşmazlıkla sonuçlandığını söyledi. 
Sundukları 657 teklifin makul ve makbul olmasına rağmen kamu işverini tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmadığını belirten Yıldız, şunları kaydetti: 
"Dayanışma aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi gibi temel tekliflerimiz dahil hepsi gayet makul ve makbul teklifler olmasına karşın sanki hiç yapılmamış gibi kamu işvereni tarafından hiçbir şekilde dikkate alınmamış, bunlara ilişkin herhangi bir teklif masaya getirilmemiştir. Maalesef hakem kuruluna başvuru süreci de kamu işveren heyeti tarafından hakkaniyetli yürütülmemiştir. 20 günlük adeta insanüstü çabalarla, gece yarılarına kadar görüşülerek tartışılarak üzerinde uzlaşma sağlanan azımsanmayacak sayıdaki teklifimiz Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna giderken yok sayılmıştır." 
Yıldız, kamu görevlileri olarak alın terinin değersizleştirilmesi, taşıdıkları misyonun görmezden gelinmesini kabul etmediklerini sözlerine ekledi. 

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER