Mehmetçik terörist avında

Güvenlik güçleri, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarını zorlu hava şartlarına rağmen sürdürüyor.

Mehmetçik terörist avında

Güvenlik güçlerinin bölücü terör örgütüne yönelik Diyarbakır kırsalındaki Bayrak-33 Müşterek Birlik Operasyonu, zorlu hava  şartlarına rağmen devam ediyor. Operasyon kapsamında, teröristlerce sığınaklara  gizlenmiş çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmeye göre, bölücü terör  örgütüne yönelik Diyarbakır kırsalında düzenlenen Bayrak-33 Müşterek Birlik Operasyonu devam ediyor.

Güvenlik güçlerince, Hani ilçesine bağlı Gömeç köyü bölgesinde  teröristler tarafından sığınaklara gizlenmiş çok miktarda yaşam malzemesi ele  geçirildi.

BÜYÜK OPERASYON BAŞLIYOR

Valilikten yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri kırsalında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lı teröristler ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarının ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER