Mehmetçiğe dua

​Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Şanlıurfa'nın merkez Haliliye ilçesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da katıldığı törenle ibadete açılan Mevlana Celaleddin-i Rumi Camisi'nde cuma hutbesi irat etti.

Mehmetçiğe dua

​Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Cuma hutbesinde Afrin'de sürdürülen Zeytin Dalı Harekatına ilişkin önemli mesajlar verdi ve Mehmetçiğe dua etti.

 Prof. Dr. Ali Erbaş, "Birliğimiz ve dirliğimiz tehdit edilerek aslında İslam ümmetinin umutları tüketilmek isteniyor. Kardeşlerim, necip milletimiz bugün oynanan karanlık oyunları feraset ve basiretiyle elbet bozacaktır, zorlukları el birliğiyle bir kez daha aşacak ve ihaneti püskürtecektir." dedi.

Son yıllarda hem İslam ümmetinin hem de Türk milletinin büyük bir imtihan çemberinden geçtiğini vurgulayan Erbaş, hutbede Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçik için de dua etti; "Allah'ım kahraman ordumuzdan, güvenlik güçlerimizden nusret ve inayetini esirgeme, millet olarak bize zafer ihsan eyle. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar ver. Birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kastedenlere fırsat verme. Ey Rabbimiz terör ve vahşetten, kan ve göz yaşından, fitne ve fesattan, bozgunculuktan beslenenlere karşı milletçe tek yürek olmayı nasip eyle. Asırlardır İslam'ın sancaktarlığını yapan bu aziz milletimizi sen mahcup eyleme..." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER