MEDİCLUST’TAN VAZGEÇİLDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin, dünyada 400 milyar dolardan fazla bir pazar payı bulunan tıbbi cerrahi aletler sektöründen daha pay alabilmesi için kurulan MediClust Medikal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ortak olmaktan vazgeçtiğini duyurdu

MEDİCLUST’TAN  VAZGEÇİLDİ

FAALİYETE GEÇMEDEN KAPANDI

Dönemin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın üzerinde önemle durduğu, Samsun Büyükşehir Belediye eski Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın kuruluşuna öncülük ettiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da onaylanan 8 ortaklı MediClust A.Ş., faaliyete geçmeden kapılarını kapadı. Yüzde 93 ile en büyük hisseye sahip olan Büyükşehir Belediyesi, gönderdiği yazı ile şirkete ortak olmaktan vazgeçildiğini duyurdu.

7 ORTAĞA YAZI GÖNDERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından diğer 7 ortağa gönderilen yazıda sermaye payını yatıran kurumların iade için Samsun Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği belirtildi. MediClust A.Ş.'de; MED-KÜM, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Samsun Teknopark A.Ş., Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın yüzde 1 hissesi bulunuyordu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER