Mardinli Nisa’ya Samsun’dan ışık oldular

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) Kanalizasyon Daire Başkanlığı personeli, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Mardin’de yaşayan ve doğuştan tek gözü olmayan 4 yaşındaki Nisa’nın ameliyat masraflarını karşıladı. Nisa’nın ameliyatı Anoftalmi ve Mikroftalmi Derneği’nin (AVEMDER) girişimleri ile önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek

Mardinli Nisa’ya Samsun’dan ışık oldular

Türkiye’de ilk dünyada üçüncü olma niteliğine sahip Anoftalmi ve Mikroftalmi Derneği’nin (AVEMDER) girişimleri ile daha önce göz ameliyatı gerçekleşen ancak ikinci bir ameliyat ihtiyacı olan Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan 4 yaşındaki Nisa Erat’a, Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) Kanalizasyon Daire Başkanlığı personeli umut oldu. SASKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Muhsin Çelik ve Belediye İş Sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit’in de destekleriyle daire personeli biraraya gelerek kurban kesti. Kesilen kurbandan elde edilen gelir, Nisa’nın ameliyatına destek olmak amacıyla AVEMDER’e gönderildi.

‘DOĞUŞTAN GÖZÜ OLMAYAN 100’E YAKIN ÇOCUK VAR’

Mardinli Nisa Erat (4)’nın sağlığı hakkında bilgi veren Anoftalmi ve Mikroftalmi Derneği (AVEMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ereken, “Derneğimiz, doğuştan gözü olmayan çocukların yararına kurulmuş bir dernektir. Türkiye’de ilk ve dünyada üçüncü olan derneğimiz ciddi çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizde doğuştan gözü olmayan 100’e yakın çocuğumuz bulunmaktadır ve bunların birçoğunun desteğe ihtiyacı vardır. Küçük yaşta ameliyat olan çocuklarımızın hayata tutunma olasılıkları daha yüksektir. Bu anlamda elimizi taşın altına koymakta ve dernek olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” diye konuştu.

‘KIZIMIZA GÖZ OLDU, IŞIK OLDU, UMUT OLDULAR'

SASKİ’ye böyle bir duyarlılık gösterdikleri için teşekkür eden Murat Ereken, “Nisa kızımız daha önce derneğimizin girişimleri ile bir defa ameliyat edilmişti ancak ikinci bir ameliyatı için ücret gerekiyordu. SASKİ çalışanları, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bize yardımcı oldu. Onların destekleriyle, Nisa kızımıza derneğimiz adına bir ameliyat gerçekleştirildi. AVEMDER ailesi olarak SASKİ çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kızımıza göz oldu, ışık oldu umut oldular. Ayrıca, SASKİ personeli arkadaşlarımıza öncülük eden Daire Başkanımız Muhsin Çelik ve Belediye İş Sendikası Başkanı İlyas Yiğit’e de destek ve katkılarından çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER