Mardin'de Şehitler İçin Tören

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit düşen Bakır, Oflaz ve Açıkgöz için tören düzenlendi.

Mardin'de Şehitler İçin Tören

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Gökhan Bakır, Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz ve Jandarma Uzman Onbaşı Ulaş Açıkgöz için tören düzenlendi.

70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi'nin katılımıyla düzenlenen törende şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, öz geçmişleri okundu ve dua edildi.

Hava Savunma Teğmen Muhammet Çakmak, törende yaptığı konuşmada, Nusaybin ilçesinde teröristlere yönelik müşterek operasyonda 3 kahraman silah arkadaşlarının şehit olduğunu söyledi.

Türk milletinin her türlü felaket karşısında büyük sabır gösterdiğini ancak vatanları söz konusu olduğunda hiçbir fedakarlıktan çekinmediğini dile getiren Çakmak, "Üzerinde yaşadığımız toprakların Türk yurdu olarak kalması, uzun süren mücadelenin, gösterilen özverili çabaların ve hayatlarını bu uğurda kaybeden aziz şehitlerimizin eseridir. Şehitlerimiz, birlik ve bütünlüğümüzün, yurt sevgimizin, özgürlük ve bağımsızlığımızın simgeleridir" diye konuştu.

Ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir köşesinde, şehitliklerde elbiseleri dahi çıkarılmadan, kefensiz, bazıları da mezar taşı olmadan ama görevini yapmış olmanın huzuru içinde yatan kahraman şehitlerimizi minnetle anıyoruz."

İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun'un okuduğu duanın ardından şehit Bakır'ın naaşı Balıkesir'e, şehit Oflaz'ın cenazesi Bolu'ya ve şehit Açıkgöz'ün naaşı Çanakkale'ye uğurlandı.

Törende şehitlerin yakınları ve görev arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı. Törene katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, şehit yakınlarını teskin etti.

Dün, Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda Bakır, Oflaz ve Açıkgöz şehit olmuş, 9 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER