Mahkemelere girişte HES kodu sorulacak

Adalet Bakanlığı tarafından koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında adliyelere ve istinaf mahkemelerine HES koduyla giriş yapılması şartı getirildi, uygulama bugün itibarıyla başladı.

Mahkemelere girişte HES kodu sorulacak

Son dönemde artış gösteren koronavirüs vakatalarına karşı kurumlar da bir dizi önlemler almaya başladı. Sağlık Bakanlığ'nın açıkladığı veriler ışığında terbirleri maksimum seviyeye çıkaran Adalet Bakanlığı da, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda adliyelerde ve yargı teşkilatlarında uyguladığı Kovid-19 önlemlerine yenisini ekledi.
Adalet Bakanlığınca Cumhuriyet başsavcılıklarına, bölge adliye ve bölge idare mahkemelerine gönderilen yazıda, adliyelere ve istinaf mahkemelerine HES koduyla giriş yapılmasının kararlaştırıldığı belirtildi. Yazı çerçevesinde, HES koduyla giriş uygulaması bugün itibarıyla başlatıldı.
Uygulama doğrultusunda adliye ve istinaf mahkemelerine girişte HES kodu sorgulaması yapılacak. Ayrıca adliye ve istinaf mahkemelerinde yeni uygulama için ek personel görevlendirilecek, HES kodu olmayan vatandaşlara görevliler yardımcı olacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER