Madem buralarda kaybettik...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kalkınmasının bölge için önemli olduğunu ifade etti. Erdoğan, öncülüğün kaybedildiği topraklarda aranması gerektiğini belirtti.

Madem buralarda kaybettik...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin bölgenin kalkınması adına önemli bir ülke olduğunu ifade ederek öncülüğün bu topraklarda kaybedildiğini ve yine bu topraklarda aranması gerektiğini ifade etti.

'BİZE DÜŞEN ÇALIŞMAK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası Etkinliği'nde konuştu. Erdoğan, araştırma geliştirme ve pazarlama sürecinin önemine dikkat çekerek, geçmişte İslam toplumunun bunu başarıyla yaptığı söyledi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

''Mükemmel olan sadece Yüce Yaratıcı'dır. Yaratmak sadece Allah'a mahsustur.

İnovasyon insalığın tarihi ile eşittir. Elbette mükemmel olan sadece Allah'tır. Bize düşen ise kendi kabiliyetimiz çerçevesinde çalışmaktır. İslam medeniyetinin yüzyıllarca süren parlak döneminde bir çok önemli yenilik getirmiştir.''

'ÖNCÜLÜĞÜ BURALARDA ARAYACAĞIZ'

''Madem medeniyetin öncülüğünü buralarda kaybettik, yine burada arayacağız.'' diyen Erdoğan, Türkiye'nin kalkınmasının bölge için önemine değinerek şunları söyledi:

"Türkiye ayağa kalkmadan, bölgemizin de medeniyetimizin de ayağa kalkmayacağını, kalkamayacağını her vesileyle bir kez daha görüyoruz ve anlıyoruz. Üzerimizdeki yük ve sorumluluk ağırdır ama bir o kadar da şereflidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER