Ladik Belediyesinin maske üretimi

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede kapsamında ilçenin maske ihtiyacının karşılanması amacıyla çalışma yürütüldüğünü söyledi.

Ladik Belediyesinin maske üretimi

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, yaptığı açıklamada, koronavirüs salgınına karşı el birliğiyle mücadele ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla vatandaşların maskeleri ücretsiz temin edebildiğini dile getiren Özel, "Kadınlarımız ile ilçemizdeki maske ihtiyacını karşılamak için üretim yapmaya karar verdik. Dikim için gerekli malzemeleri Kaymakamlığımız aracılığıyla tedarik ettik. Bayan terzilerimiz ve usta öğreticilerimizin ürettiği maskeleri sterilizasyon işleminin ardından vatandaşlarımıza dağıtmaya başladık. Bu zamana kadar yaklaşık 10 bin maskeyi hemşerilerimize dağıttık." dedi.

Maske üretim ve dağıtım çalışmalarının devam ettiğini anlatan Özel, "Belediyemize gelip maske talep eden vatandaşlarımız asla geri çevrilmiyor. Bu  zorlu süreçte elini taşın altına koyan, desteklerini esirgemeyen ve emek veren herkese minnettarım. Rabbim devletimize, milletimize zeval vermesin." diye konuştu.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER