Kundak, Atakum için 'temayül' istedi

CHP'de 2019 mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan Adayının kim olacağına ilişkin belirsizlik sürüyor. Hayati Tekin üzerinde henüz anlaşma sağlanamadı. Aday bolluğunun yaşandığı Atakum için ise, CHP İl Başkanlığı Genel Merkez'den 'temayül' yapılmasını istedi

Kundak, Atakum için 'temayül' istedi

31 Mart yerel seçimleri için aday belirleme sürecinin devam ettiği CHP'de, Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığına kimin aday gösterileceğine ilişkin belirsizlik sürüyor. CHP'de Samsun Büyükşehir için Hayati Tekin'in adı geçse de, İYİ Parti ile yapılan görüşmelerden bir sonuç çıkmadığı, CHP Genel Merkezi'nin Hayati Tekin dışında da isim arayışında olduğu belirtiliyor. Bu arada Atakum Belediye Başkan Adaylığı için partililer, belediye başkan adayını tabanın belirlemesi yönünde isteklerini ve taleplerini dile getirmişlerdi. Bu anlamda partililer temayül yoklaması ve anket çalışması yapılması yönünde aralarında imza toplayarak dilekçelerini il başkanlığına sunmuştu.

TEMAYÜL YAPILMASINI İSTEDİLER

CHP'de Atakum Belediye Başkan Adayının belirlenmesi konusunda, İl Başkanlığı da bu hafta başında Genel Merkez'den Atakum'da 'temayül' yapılması yönünde talepte bulunduğu öğrenildi. CHP'de adayların belirlenmesine yönelik olarak Ankara'dan gelen iki milletvekili sivil toplum örgütleriyle görüşmeler yapmış ardından da kamuoyu araştırması ve anket çalışmaları yapılmıştı. CHP'de Atakum başta olmak üzere Vezirköprü, İlkadım, Alaçam belediye başkan adaylarının 6 Aralık'ta açıklanacağı öğrenildi.

6 İSİM BAŞVURU YAPTI

Atakum belediye başkan adaylığı için ilçe teşkilatına Bayram Çelik, Cemil Deveci, Turgay Özçelik, Abdullah Taşkın, Aylin Şahin Tat ve Murat Erkan başvuru yaptı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER