Kulislerde sürpriz aday

Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulislerde sürpriz bir adayın ismi öne çıktı. Samsunlu DSİ eski Genel Müdürü Murat Acu'nun adı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için konuşuluyor

Kulislerde sürpriz aday

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 24 Haziran seçimleri sonrasında DSİ Genel Müdürlüğü görevinden alınan Murat Acu'nun Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterileceğine yönelik iddialar, kulislerde konuşulmaya başlandı. Murat Acu gazetemizin bununla ilgili sorularını yanıtlarken, kendisiyle bu yönde herhangi bir görüşme yapılmadığını ve memuriyet görevinin devam ettiğini söyledi.

EMİR GELİRSE SEVE SEVE YAPARIM

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığıyla ilgili adaylık söylentilerinin kendisine de ulaştığını ifade eden Acu, herhangi bir aday adaylığı başvurusunun da olmadığını ifade etti. Acu, kendisinin de Samsunlu olduğunu belirterek, "Ben şu anda memuriyet görevimi sürdürüyorum. Herhangi bir görüşmem olmadı. Bir başvuruda da bulunmadım. Ben bürokrat olarak da şimdiye kadar verilen bütün görevleri yaptım. Bunun harici hiçbir iş yapmadım. Emir gelirse seve seve verilen görevi yerine getiririm" dedi.

DSİ’DE SAMSUN’DA GÖREVE BAŞLADI

DSİ eski Genel Müdürü Murat Acu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından devlette yeniden yapılanma çalışmaları sırasında görevden alınmıştı. Yurdun çeşitli illerinde bölge müdürlüğü ve mühendislik görevini yürüten Acu, 1991-1992 yılları arasında DSİ 7.Bölge Müdürlüğü Proje İnşaat Şube Müdürlüğü'nde Proje Mühendisi olarak göreve başladı. 1992-1995 yılları arasında ise DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Proje İnşaat Şube Müdürlüğü Bafra Ovası Sulaması Proje Müdürlüğü'nde Kontrol Mühendisi olarak görev yapan Acu, 1995-1996 yılları arasında da DSİ 7.Bölge Müdürlüğü Barajlar Şube Müdürlüğü Proje Mühendisi olarak çalıştı.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER