KREDİ ÇIKMAZI!

Ziraat Bankası, kredi kartı borçlusuna 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faizle bireysel ihtiyaç kredisi kullandıracağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlar, banka şubelerine koştu ama birçok vatandaş sonuç alamadı

KREDİ ÇIKMAZI!

BAZI ŞAHISLARA KREDİ ÇIKMADI

Kredi kartı borçluları için oluşturulan paketin ismi ‘Birleştiren İhtiyaç Kredisi’ olarak açıklandı. Buna göre kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Bu haberin ardından borçlarını ödemek için banka şubelerine koşan bazı vatandaşlara, dün için kredi kartı dışında üzerlerinde borç olduğu için kredi çıkmadığı gözlendi.

BU KRİTERLERE DİKKAT!

Ziraat Bankası’nın, kart borçlusuna kredi verirken sadece kredi kartı borcunu değil üzerinde olan bütün banka borçlarını göz önüne aldığı öğrenildi. Ziraat Bankası şubelerinin kredi kartı kredisi için kefil şartı aradığı, kişinin risk durumuna göre de değerlendirme yaptığı belirlendi. Buna göre dün bankalara akın eden birçok vatandaşa bu kriterler yüzünden kredi verilmedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER