KPSS Soruşturmasında 1 Tutuklama

2010 KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 1 şüpheli daha tutuklandı.

KPSS Soruşturmasında 1 Tutuklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2010 KPSS'de usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 1 şüpheli daha tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, savcılık, hakkında gözaltı kararı bulunan ve avukatıyla Adliyeye gelerek teslim olan şüpheli Y.T'nin, tutuklanmasını talep etti.

Cizre'de öğretmenlik yaptığı öğrenilen şüphelinin, "cemaat imamı" olduğu iddia edildi.

İptal edilmeyen 2010 Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularını sınavdan önce ele geçirdiği ve bu sorulardan elde ettiği puanlarla atandığına dair kuvvetli deliller bulunduğu öne sürülen şüpheli Y.T, Sulh Ceza Hakimliğindeki sorgusunun ardından tutuklandı.

Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'ın yürüttüğü 2010'daki KPSS sorularının usulsüz sızdırılması ve kopya iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, 24 ildeki 51 kişi hakkında, 30 Mart'ta gözaltı kararı alındı.

Şüphelilerden 41'i geçen hafta yakalanırken, 13 kişi "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık, örgütlü sahtecilik ve terör örgütü üyesi olmak" suçlarından tutuklandı.

Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 16'ya yükseldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER