Korucuların statüleri iyileştirilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önceki gün 22 ilden Ankara'ya gelen 37 köy korucu başı ile bir araya geldi

Korucuların statüleri iyileştirilecek

STATÜLERİ İYİLEŞTİRİLECEK

Korucuların askerle birlikte kırsalda organize hareket edecekleri özel tim kurulması için çalışmaların başlayacağı ve statüleri iyileştirilecek olan korucuların terörle mücadelede daha etkin hale getirileceği belirtildi.

"GEÇİCİ" VE "KÖY" GİDİYOR, "KALICI" OLACAKLAR

Sabah'ın haberine göre Bakan Süleyman Soylu başkanlığında Gölbaşı Vilayetler Evi'nde gerçekleştirilen toplantıda Bakanlığın şu düzenlemeleri yapacağı ifade edildi:

İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan 'Köy Korucuları Daire Başkanlığı', köy korucularının sorunlarına çözüm üretecek. 35 yıldır ismi ve statüsü tartışma konusu olan köy korucuları, yeni statü kazanarak isimlerindeki 'geçici' ve 'köy' ibareleri kaldırılacak. 'Kalıcı korucu' olacaklar.

ASKERLE BİRLİKTE ÇALIŞACAKLAR, AĞIR SİLAH VE TEÇHİZAT VERİLECEK

Korucuların da bulunduğu özel bir 'tim' oluşturulması için çalışmalar başlayacak. Bu timde asker ile korucular birlikte çalışacak. Koruculara da ağır silah ve teçhizat verilecek.

KORUCULARIN TALEPLERİ

Toplantıda korucu başlarının, ' Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne de kayyum atansın', 'terör örgütleriyle bağlantısı bulunup görevden alınan öğretmenler geri göreve başlatılmasın' gibi talepler de oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER