Koordinasyon Birimi Bugün Toplanıyor

Başkanlıkta oluşturulan FETÖ/PYD kapsamında oluşturulan birim bugün toplanıyor

Koordinasyon Birimi Bugün Toplanıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği talimatın ardından Başbakanlık'ta oluşturulan FETÖ/PYD ile mücadele kapsamında oluşturulan koordinasyon birimi bugün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan başkanlığında toplanıyor. Habertürk'te yer alan habere göre, MİT'ten MASAK'a, TİKA'dan Yurtdışı Türkler Başkanlığı'na kadar ilgili tüm devlet kurumlarının temsilcilerinin katılacağı toplantıda paralel yapı ile mücadelede son 2.5 yılda yapılanlar masaya yatırılacak.


YENİ DÖNEM YOL HARİTASI OLUŞTURULACAK

Paralel yapıyla mücadele amacıyla oluşturulan koordinasyon kurulu, bugün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan başkanlığında toplanacak. MİT'ten MASAK'a, TİKA'dan Yurtdışı Türkler Başkanlığı'na kadar ilgili tüm devlet kurumlarının temsilcilerinin katılacağı toplantıda paralel yapı ile mücadelede son 2.5 yılda yapılanlar masaya yatırılacak. Yeni dönem için yol haritası oluşturulacak.

Toplantının gündeminde KPSS'de soruların sızdırılması, kara para aklama iddiaları, özellikle Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki paralel yapılanma, hukuki süreçlerde gelinen son nokta detaylı olarak ele alınacak. Paralel yapıya destek verdiği iddia edilen şirketlerdeki incelemelere dair gelinen son durum da görüşülecek. Paralel yapı ile ilgili daha önce inceleme süreci başlatan Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun tespitleri de toplantıda değerlendirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER