KONAKLAMA REZALETİ!

Türk Tarih Kurumu (TTK) ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) iş birliği, Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile 2-4 Mayıs tarihleri arasında Samsun'da yapılması planlanan '100. yılında 19 Mayıs ve Milli Mücadele Uluslararası Sempozyumu', konaklama ihalesinde yaşanan gecikmeden dolayı 11-14 Haziran tarihlerine ertelendi

KONAKLAMA REZALETİ!

Türk milletinin kurtarıcısı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadele Hareketini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yılını kutlama etkinlikleri kapsamında, Türk Tarih Kurumu (TTK) ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) iş birliği, Samsun Valiliği ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile organize edilen '100. Yılında 19 Mayıs ve Millî Mücadele Uluslararası Sempozyumu' konaklama sorunu nedeniyle ertelendi. 19 Mayıs’ın manasını, önemini, sonuçlarını, milli mücadelenin bütün aşamalarını içeren yeni bilgilerin ortaya çıkarılması, akademik değerlendirmelerin ve müzakerelerin yapılmasını sağlayacak bilimsel bir platformun oluşturulması planlanan sempozyum 11-14 Haziran tarihlerine ertelendi.

AKADEMİSYENLERE MESAJ GÖNDERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onur konuğu olarak belirlendiği sempozyumun ertelendiği, yurtdışından da katılım sağlayacak akademisyenlerin bulunduğu gruba gönderilen şu mesajla bildirildi: "2-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında Samsun'da düzenlemeyi tasarladığımız 100. yılında 19 Mayıs ve Milli Mücadele Sempozyumu'nu konaklama düzenlemelerinde yaşanan sorunlardan dolayı ertelemek zorunda kaldığımızı üzüntüyle bildiririz. Sempozyum 11-14 Haziran 2019 tarihleri arasında Samsun'da gerçekleştirilecektir. Resmi katılım yazıları 22 Nisan'dan itibaren katılımcıların mail adreslerine gönderilecektir. Saygılarımızla."

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER