Klasik otomobille muhtarlık yarışı

31 Mart 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kala Samsun’da ilginç bir muhtarlık adaylık yarışı yaşanıyor. Alaçam ilçesinde bir mahallenin muhtar adayı Anadol marka klasik aracının arkasına yazdığı yazı ile şehrin sokaklarında tur atıyor

Klasik otomobille muhtarlık yarışı

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler yaklaşırken, Samsun’un Alaçam İlçesi Yakacık Mahallesi’nde muhtar adayları arasında ilginç bir yarış yaşanıyor. 27 Mart 2014 tarihinde göreve gelen mevcut muhtar Kemal Kodal’a rakip olan Yalçın Bayram isimli vatandaş, 1976 model Anadol marka klasik aracının arka camına yazdırdığı yazı ile şehrin sokaklarında tur atıyor.  Aracının arka camına ‘Yakacık mahallesi muhtar adayı Yalçın Bayram’ yazdıran muhtar adayı hem görenleri gülümsetiyor hem de kendi reklamını klasik otomobiliyle yapıyor. Meraklı gözlerin dikkatini çekmeyi başaran Yalçın Bayram, gittiği her yerde gerek yazdığı yazı gerekse klasik otomobiliyle şimdiden vatandaşların ilgi odağı oldu. Klasik otomobilin camında yazan yazıyı gören vatandaşlar, cep telefonlarına sarılarak o anları fotoğraflıyor.

MUHTAR KODAL: REKLAMA İHTİYAÇLARI VAR

27 Mart 2014 tarihinde göreve gelen Kemal Kodal (53), “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde, mahalleme ve ülkeme hizmet etmek için yeniden aday olacağım. Halk tercih ederse tekrar göreve devam ederiz. Herkes aday olabilir. Bu demokratik bir yarış. Seçimlerin sonuçları şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun. Elbette reklam ve tanıtım yapılacaktır. Araçlarına yazı yazan arkadaş daha yeni, kendisini tanıtmaya ihtiyacı var.  İlk defa aday olduğu için kendisini tanıtması gerekiyor. Halkın vereceği karara saygı duyarız. Tanıtmaya ihtiyaçları var şu an kendilerini, sonuçları seçimde göreceğiz” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER