‘Kimse Havza ve Bafra’ya gidin demesin’

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun’un 600 ve 800 dönümlük arazilerle OSB çöplüğü haline getirildiğini belirterek, “Yatırımcımıza kimse Havza’da ve Bafra’da OSB var, oraya gidin demesin” dedi

‘Kimse Havza ve Bafra’ya gidin demesin’

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Murzioğlu, “Samsun’un sanayiyle, ihracatla anılmasını istiyorsak, şu an gündemde olan tersane alanı ve tarımsal vasfını yitirmiş olan 2380 metre karenin de eklenerek, Organize Sanayi bölgesi olarak ilan edilmelidir. 600-800 dönüm arazilerde Samsun OSB çöplüğü haline getirildi. Bizim yatırımcımıza kimse Havza’da, Bafra’da OSB var, oraya gidin demesin. Bu arazi için tarım arazisi deniliyor. Bakın Gaziantep’deki fıstık bahçeleri OSB yapıldı. Bizde tarım arazisi dedikleri yerde slaj yetiştiriliyor” şeklinde konuştu. 

YOL SORUNUNU AŞAMIYORUZ

Yeni hizmet binasının yol sorunu olduğunu sözlerine ekleyen Murzioğlu, “Daha iyi, daha hızlı ve verimli hizmet vermek üzere, çağın gereklerine yakışır hizmet vermek için camiamıza yaraşır bir hizmet binası kazandırmak hedefimiz vardı. İnşaata da başladık. Ama gelin görün ki yol sorununu aşamıyoruz. Yolumuz yok. Üretilen çözümler risk teşkil ediyor. Yaklaşık 7 bin faal üyesi olan, Karadeniz’in en büyük ticaret ve sanayi odasının yeni hizmet binasının yolu yok. Neyse ki HELİPORT’u var. Geleceği öngörmek bu olsa gerek. Biz yol probleminin de gerçekçi bir yaklaşımla, kısa zamanda çözülmesini istiyoruz. Bunun için, ilgili yerel yönetimlerle birebir görüştük. Talebimizi ihtiyaçlarımızı söyledik. Uygun diye gösterdikleri yeri, biçilen değer karşılığında satın aldık” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 15:19

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER