'Kılıçdaroğlu Cahil'

AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır Kılıçdaroğlu’nun dış politika ve terör konusundaki cehaletini, ortaya koymaktadır" dedi.

'Kılıçdaroğlu Cahil'

AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, "Tüm dünyanın küresel terörizmle mücadele verdiği bir dönemde terörün sorumlusu olarak bir iktidar partisini işaret etmek, Kılıçdaroğlu’nun dış politika ve terör konusundaki cehaletini, değilse başka bir kastını ortaya koymaktadır" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NU ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM

Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Paris'te, Bruksel’de patlayan bombalardan AK Parti'yi sorumlu tutmasını şaşkınlıkla izlediğini belirtti.

Terör sorunu nedeniyle on yıllardır çeşitli devletlerin çeşitli örgütlerle mücadele ettiğine dikkati çeken Çakır, "Günümüzde uluslararası bir karakter kazanmış olan bu sorunun müsebbibi olarak AK Parti ve hükümeti işaret etmesi, zavallı ve karışık bir aklın ürünüdür" diye konuştu.

Çakır, şunları söyledi:

"Bugün doğudan batıya terörizmle mücadelede birlik ve beraberlik şuuru ile kenetlenen devletler, sorunun çözümü için mücadele ederken, biz kendi içimizdeki zavallıları şaşkınlıkla izliyoruz. AK Parti'ye her fırsatta saldırıyı alışkanlık haline getirmiş bu çarpık zihniyetin; tüm dünyanın Brüksel’de yaşanan terör olaylarını kınadığı bir günde, kendi ülkesini hedef göstermesi izahı mümkün bir durum değildir.

Bir siyasi parti liderinin, ehemmiyet ve hassasiyet arz eden ve masumların katledildiği terör konusunda, henüz failleri bile belli olmamışken kendi ülkesini hedef göstermesi devlet adabıyla da devlet adamlığıyla da bağdaşmamaktadır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER