Kılıçdaroğlu; Alçak, Namussuz, Şerefsiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün Ankara'da şehit cenazesinde kendisine yönelik yapılan yumurtalı saldırıya Antalya'da cevap verdi

Kılıçdaroğlu; Alçak, Namussuz, Şerefsiz

"BU ALÇAKLARA HESABINI SORMAK ZORUNDASINIZ"

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu,  Antalya'da bu sabah başlayan 26. Dönem 1. Yasama Yılı Çalışma ve Değerlendirme Toplantısında dün  Ankara'daki şehit cenazsinde yaşanan yumurtalı saldırı olayına sert tepki gösterdi.

Toplantının açılışında konuşan  Kemal Kılıçdaroğlu,  Kocatepe'de iki şehit için düzenlenen cenaze törenine katıldığını söyledi.  Kılıçdaroğlu, "Namazımızı kılar, duamızı yapar, helalliğimizi veririz. Fırsat buldukça şehit evlerine ziyaret eder aileleriyle konuşuruz, dertlerini dinleriz. Dün cenaze törenine katıldım. Bir kişi önce, 'Sizin şehit cenazesinde ne işiniz var' diye soru sordu. Arkasından protestolar gelmeye başladı. Evlerini ziyaret ettiğim şehit aileleri siz 'meclistesiniz neden bu terörü bitirmiyorsunuz' diye soruyorlar. Her evde bu soru soruldu. Acı onların acısı, acı onların ocağına düşüyor. Ama dün farklı bir tablo vardı. Ceplerine yumurta koyup şehit cenazesine gelmişler. Altını çiziyorum. Şehit cenazesine ceplerine yumurta koyup geliyorlar. Niçin şehidin cenazesini kılmak için değil, şehidi istismar etmek için geliyorlar ve yumurta atıyorlar. Şehitlere saygısızlık en yük terör eylemidir. Bütün  Ankara'daki savcılara açık ve net çağrıda bulunuyorum. Bu teröristleri yakalamak ey savcı senin görevindir. Ey emniyet senin görevindir. Bu alçaklara hesabını sormak zorundasınız" dedi.

"ALÇAK, NAMUSSUZ, ŞEREFSİZ..."

CHP'nin terörle bağlantısı bulunduğu algısının oluşturulmaya çalışıldığını ileri süren  Kemal Kılıçdaroğlu, "Bunu halkın kafasına yerleştirmek istiyorlar. Grupta söyledim, şimdi  Antalya'dan söylüyorum CHP'yi terörle bir göstermek isteyenler veya böyle bir çaba içinde olanla açık ve net söylüyorum, namussuz insanlardır, alçak insanlardır, şerefsiz insanlardır. Böyle bir şerefsizliği yapıyorlar. CHP çağdaş uygarlık için mücadele eden, hiç kimseyi düşüncesinden dolayı suçlamayan, hiç kimsenin inancına dokunmayan partidir. Hayatımın her döneminde mücadele yaptım. Sanıyorlar ki iki yumurta atacağız,  Kılıçdaroğlu bir daha gelmeyecek. İnadına geleceğim, inadına." dedi

"İSTİYORSANIZ TOPUNUZ GELİN"

CHP Lideri şöyle devam etti:

"Şehide, ibadete,ibadet yerine de saygısızlık yaptılar. Böyle bir saygısızlık ilk kez oluyor. Bir de bunlar sözde müslüman geçiniyorlar. Sizin yakından uzaktan müslümanlıkla hiçbir ilginiz yok. Şehidine saygı duymayan insan, müslüman olamaz, insan da olamaz. Bunların birer piyon olduğunu biliyorum. Arkasındaki alçaklara sesleniyorum, neden fareler gibi karanlıklara gizleniyorsunuz. Neden erkekçe adam gibi karşıma çıkmıyorsunuz, birer birer de değil istiyorsanız topunuz da gelin. Böyle bir rezalet olabilir mi? Saklanacaksın piyon kullanacaksın."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER