Kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakı'nı zedeleyici sözleri gerekçe gösterilerek kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Kararı değerlendiren Usta, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman'ı görevden aldığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Usta, "Bu densize ben haddini bildiremedim ama Sayın Cumhurbaşkanı görevden alarak haddini bildirmiştir" dedi.

Kesin ihraç talebiyle  disipline sevk edildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, tedbirli olarak ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığı’na sevk edildi. İhraç kararını değerlendiren Usta, görevden alınan AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman’ı hedef alırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

KESİN İHRAÇ YOLU AÇILDI

MHP Kırıkkale Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, dün Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilmesi talep edilen MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ile ilgili açıklama yaptı. Öztürk açıklamasında, "1 Ocak 2019 tarihli Türkiye geneli ve Samsun ili ile ilgili Cumhur İttifakı'nın varlığı ve devamını zedeleyici beyan ve açıklamaları karşısında tüzüğümüzün 78/4-c-e-i maddeleri ile yine parti tüzüğümüzün 81. maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli olarak ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmiştir" dedi.

KARADUMAN’A ‘DENSİZ’ SUÇLAMASI

MHP Lideri Bahçeli'nin talimatıyla kesin ihraç talebiyle Disipline sevk edilen Erhan Usta ise yine twitter üzerinden kararı değerlendirdi. Usta dün yayınladığı mesajlarda yine görevden alınan AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman'ı hedef aldı. Usta, "Ülkücü hareketin ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün teminatı olduğunu belirterek, "Samsun AKP İl Başkanı, bir TV programında ülkücü hareketi aşağılayıcı, tahkir edici ve yok sayıcı ifadeler kullanmıştır" dedi.

CUMHURBAŞKANI HADDİNİ BİLDİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakan Karaduman'ı görevden alması nedeniyle teşekkür eden Usta, "Ne acıdır ki, bu densize haddini bildirmek için sarf ettiğim sözlerden dolayı Partimden ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildim. Bu densize ben haddini bildiremedim ama Sayın Cumhurbaşkanı görevden alarak haddini bildirmiştir. Bu vesileyle kendisine teşekkür ederim" dedi.

MHP YÖNETİMİNE SERT ELEŞTİRİ

MHP'den ihraç yolu açılan Erhan Usta ayrıca, Best FM'de dikkat çekici açıklamalar yaptı. MHP yönetiminde, sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimlerin olduğunu iddia eden Usta,

"Ben, AK Parti İl Başkanın açıklamasından sonra, üç gün bekledim. Düzeltme yapılır diye. Ancak bizim telefonlarımız susmadı. Sosyal medyadan sürekli sitemli mesajlar geldi. 'Partimiz hakkında böyle konuşulmasına nasıl sessiz kalınır' şeklinde. Netice de ben de ayın 1'inde bir açıklama yaptım. Ve dedim ki, kim ilçesinde daha güçlü ise O'nun adayı desteklenmeli. MHP'nin kesinlikle alabileceği ve güçlü olduğu ilçeler var. Buraların İttifak Ruhu içinde MHP'ye bırakılması gerekir. Bu samimiyetin de gerekliliğidir.' dedim. Ancak, basın bunu sanki bütün bir ülke için söylenmiş gibi çarpıttı. Maalesef MHP yönetiminde, sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimler var. Görüşme gereği bile duymayıp, yalnızca tebligatda bulundu. Halbuki ben, İttifakın korunması için açıklamada bulundum" diye konuştu.

BAŞKA BİR PARTİDE SİYASET YAPMAM

Erhan Usta, uzun yıllar bürokratlık yaptığını hatırlatırken de, "Siyasi baskıya hiç boyun eğmedim. Ne doğru ise onu söyleyip, yaptım. Elbette daha önce EYT gibi birçok konuda partimden ayrı düşündüm. Gelinen sonuç, bunların hepsinin toplamı olabilir. Ama hem ekonomi, hem de sosyal beklentiyi dile getirmek görevimiz. Ancak şunu söyleyeyim; partimden ihraç edilecek olsam bile, başka bir partide yer almam. Ben, MHP'den başka bir partide siyaset yapmam" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER