Kerry'nin Türkiye'deki Darbeden Haberi Vardı!

Rusya Siyasi Araştırmalar Enstitüsü Müdürü Sergey Markov, Moskova'da olan Kerry'nin ABD'nin darbe girişimiyle bağlantılı olduğunu ve bunu bildiğini öne sürdü

Kerry'nin Türkiye'deki Darbeden Haberi Vardı!

"ELİYLE DUDAK VE BURNUNA DOKUNDU"


Sputnik'e konuşan Rus uzman şu ifadeleri kullandı: Kerry, ABD'nin Türkiye'deki darbe girişimiyle bağlantısını olmadığını açıklarken bir şey dikkatimi çekti. ABD Dışişleri Bakanı, bunu söylerken eliyle burnuna dokundu. Bir insanın konuşurken eliyle dudak ve burnuna dokunması, onun yalan konuştuğunun bir göstergesi sayılır. Olay ani bir psikolojik durum. Kerry, ABD'nin darbe girişimiyle bağlantılı olduğunu biliyordu.


"ABD DARBECİLERE YARDIMCI OLDU"


Türkiye'deki olaylara saatler kala, Kerry Moskova'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile yaptığı görüşmesine aniden ara verdi. Ve saatler 18.45'ti. Anlaşılan kendisine Türkiye'de yakın saatlerde önemli olaylar olacağı konusunda bilgi verildi. Amerikan istihbaratının Türkiye'de güçlü faaliyet gösterdiği belli. Onlar mutlaka haberdardı. ABD, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a haber vermek yerine, darbecilerin yanında oldu. Hatta darbe girişiminin kökleri Amerika'ya kadar uzanıyor. Amerikan basını, "Erdoğan kaçtı' diye yalan haberler de uydurdu. Amaç darbecilere yardımcı olmaktı."


'ERDOĞAN NİYE KENDİSİNE DARBE YAPTIRSIN Kİ?'


Darbe girişiminin Erdoğan'ın kurgusu olduğu söylentilerine de karşı çıkan Markov şunları söyledi: "Bu yalan iddiaları ortaya atanlara diyecek lafım yok. Çok saçma iddialar. Erdoğan niye kendisine darbe yaptırsın ki? Çok saçma! Olaylarda 265 kişi hayatını kaybetti, binlerce yaralı var, meclis ve hükümet binalarına füzeler atıldı. Tüm bunlar tiyatro oyunu mu? Bu iddiayı ortaya atanlar Erdoğan'dan nefret eden insanlardır. Bunu söyleyen uzmanın uzmanlığından kuşku duyarım. Gerçeklerden yola çıkmak gerekir. Erdoğan güçlü politikacı ve uzun yıllar Türkiye'nin lideri olmaya devam edecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER