KAZIM YILMAZ ÇARK ETTİ!

Çarşamba Ovası’na yapılması planlanan biyokütle enerji santrali için üç gün önce, ‘toplum yararına değil’ diye açıklama yapan Çarşamba Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz, çark etti. Yılmaz dün yaptığı açıklama ile ‘hassas ilişkiler’ doğrultusunda ‘santralde sorun yokmuş’ çıkışı yaptı

KAZIM YILMAZ ÇARK ETTİ!

BİLGİ ALMADAN AÇIKLAMA YAPMIŞ

Günlerdir Samsun gündemini meşgul eden biyokütle enerji santrali için pazar günü tepki açıklaması yapan Kazım Yılmaz, dün ise deyim yerindeyse adeta çark etti. Yayınladığı mesajda ‘bilgi almadan’ açıklama yaptığını kabul eden Yılmaz, “Açıklamalarımızdan, ülkemize ve şehrimize yapılacak olan yatırımlara karşıyız gibi bir izlenim çıkarılması doğru değildir” diyerek de kendisini savundu. 

ÜÇ GÜN ÖNCE, ÜÇ GÜN SONRA…

Üç gün önce, “Kirletici kaynaklardan enerji üretmeye çalışmak için tesisler kurmak doğru, akılcı ve toplum yararına değildir” diyen Yılmaz, dün ise, “Bakanlık yetkilileri ile bilgi alışverişinde bulunarak Çarşamba’ya düşünülen yatırım hakkında detaylı bilgi edinimi gerçekleştirdik. Bu doğrultuda söz konusu santralin çevreye, insan ve hayvan sağlığına zararlı bir etkisi yoktur” şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER