Karar Sonrası Dündar Açıklama Yaptı

Gazeteci Can Dündar'a Çağlayan adliyesi önünde silahlı saldırı yapıldı.

Karar Sonrası Dündar Açıklama Yaptı

Kurşunlar Dündar'a isabet etmezken olay yerinde olan NTV muhabiri hafif şekilde yaralandı. Saldırgan 1976 doğumlu  Sivas nüfusuna kayıtlı Murat Şahin, mahkemenin verdiği hapis cezasının ardından  Can Dündar ve Erdem Gül Adliye önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Dündar'ın satır başları şöyle:

Can Dündar "Kararı öğrendik az önce. 2 suikast yaşadık. 1'i silahlıydı.

"HABERCİLİKTEN CEZA ALDIK"

2. suikast kapalı oturumda gerçekleşti. Habercilikten ceza aldık. Bu ceza sadece bizi sindirmeye yönelik değil. Aynı zamanda hepimizi,  Türkiye basını yazmaktan korkar hale getirmek için yapıldı. Biz baştan beri gazetecilik yaptığımızı savunduk. AYM'de onayladı.

"DAVANIN SAVCISI GİBİ DAVRANDI"

Ama bu mahkeme o kararı elinin tersiyle itti. Ve karşımızda Cumhurbaşkanını bulduk. Davanın savcısı gibi davrandı. Tehdit etti, şantaj yaptı, hedef gösterdi ve bir kişinin silahla saldırmasına yol açtı. Umarım bundan sonra konuşurken 2 kere düşünür. Bugün silahtan çıkan kurşunun nedeni, devletin en üstünden hedef gösterilmemizdir" dedi.

Gül'ün açıklamalarından satır başları şöyle:

"BUGÜNKÜ SALDIRI ÇOK CİDDİ VE ALÇAKÇA"

Erdem Gül "Bugünkü saldırı çok ciddi ve alçakça. Bizim haberlerimiz  Türkiye böyle olmasın diye yapılan haberler. Katliamlar olmasın diye bu haberleri yaptık. Eli kanlı bir katil dava arasında ülkenin en önemli gazetecisini öldürmeye teşebbüs edebiliyorsa burası yaşanacak bir ülke olmaktan çıkmıştır'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER