Karantinadaki vatandaşlara yemek desteği

Kavak Belediyesi, pandemi nedeniyle 14 günlük karantina sürecini evde geçirmek zorunda olan vatandaşlara ücretsiz yemek desteği sağlamaya başladı.

Karantinadaki vatandaşlara yemek desteği

Kavak’ta Covid -19 nedeniyle karantina altında bulunanlara ücretsiz yemek servisi başlattıklarını söyleyen Belediye Başkanı Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, “Karantinadaki vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacak tedavileri boyunca yanlarında olacağız.” dedi.

PCR testleri pozitif çıkan ya da temaslı oldukları gerekçesiyle 14 gün boyunca evde zorunlu izolasyonda kalan vatandaşlara ücretsiz yemek dağıtımına başladıklarını belirten Sarıcaoğlu, hazırlanan yemeklerin, izolasyonlu kaplarla karantinadaki vatandaşların adreslerine zabıta ekipleri tarafından ulaştırılacağını söyledi

Pandemi devam ettikçe vatandaşlara desteklerinin süreceğini belirten Başkan Sarıcaoğlu  “Ülkemiz zor dönemden geçiyor. Bu dönemde bizlerde Kavak Belediyesi olarak bu hastalıktan etkilenen halkımızın yanında ve destekçisi olacağız. Birçok yerde olduğu gibi ilçemizde de etkili olan ve salgın nedeniyle evlerinde tedavi gören ya da karantina altında bulunan halkımıza İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ile müşterek bir çalışma yaparak yemek desteği vermeye başladık. Pandemi koşulları devam ettikçe bu hizmeti sürdüreceğiz.” dedi.

Kavak toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Aldülkadir Koçoğlu’da temaslı olmaları nedeniyle karantina altına veya tedavi nedeniyle evlerinde olan vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını belirterek “ Hastalarımızın tabiplerini ekiplerimizce sıkı bir biçimde yapıyoruz bu zorlu süreçte günün her saati onlarla birlikteyiz. Hastalarımızdan tek ricamız her ne sebeple olursa olsun dışarı çıkmamalarıdır. Unutmayalım ki bu hastalığı ancak kurallara uyarsak yenebiliriz” dedi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER