Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesine ziyaretçi akını

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde bulunan tarihi M.Ö. 10 bin ile 60 bin yıllarına dayanan Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi, ziyaretçi akınına uğruyor

Karadeniz’deki ilk insan  yerleşkesine ziyaretçi akını

Tarihi M.Ö. 10 bin ile 60 bin yıllarına dayanan Karadeniz'deki ilk insan yerleşkesi olarak bilinen Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi'nin eşsiz tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile dikkati çekiyor. Her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin görmek için sıraya girdiği vadi, yaz kış ziyaretçi akınına uğruyor.

TOGAR: HERKESİ GÖRMEYE DAVET EDİYORUM

Bölgenin eşsiz tarihi ve doğal güzellikler barındırdığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Arkeoloji Vadimiz özel bir alana sahiptir. Tarih ve doğanın buluştuğu bu bölgemiz; Türkiye’nin ilk ve tek imitasyon müzesi, Ekolojik Ahşap Oyuncak Müzesi, mesire alanı, tesisleri, dönemi anlatan heykeller ve daha birçok birbirinden farklı değerlere sahiptir. Vadimize yerli ve yabancı turistlerin ilgisi bizleri oldukça memnun etmektedir. Her geçen sezon ziyaretçi sayısı artan Arkeoloji Vadimize, herkesi davet ediyorum. Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadimiz, kesinlikle görülmeye değerdir” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER